“Siyasi nedenlerle işten çıkarıldılar”

“Siyasi nedenlerle işten çıkarıldılar”
ABONE OL
Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş tarafından bankamatik memurları oldukları ileri sürülerek işten çıkarılan personel adına avukatları Mehmet Akif Ünlüoğlu ve Ramazan Aker’ açıklamada bulundu.

(MURAT TAN) Avukatlar tarafından yapılan açıklamada Başkan Öndeş’in işten çıkarma gerekçesinin asılsız olduğu belirtildi. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş tarafından çıkartılan işçilerle ilgili olarak ‘Bankamatik memuru’ tespit ettikleri yönündeki iddialarla ilgili olarak işçilerin avukatlığını üstlenen Mehmet Akif Ünlüoğlu ile Ramazan Aker basın açıklamasında bulundu. Avukatlar, işlerine son verilen belediye çalışanlarının hiçbir haklı gerekçe olmamasına rağmen siyasi saiklerle işten çıkarıldığını ve haklarındaki iddiaların asılsız olduğunu söylediler. 

“YARGI SÜRECİNİ ETKİLEMEYE ÇALIŞIYOR”

Belediye çalışanları işten çıkartılmadan önce istifaya zorlamak adına  mobbinge maruz bırakıldıklarını  belirten işçilerin avukatları yaptıkları yazılı açıklamada, “Bu konunun yargıya taşınmıştır. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, asılsız haberlerle yargı sürecine etki etmeye çalışıyor.  Ayrıca Germencik Belediye Başkanı  Fuat Öndeş’in şehidin yakınlarıyla görüştükleri iddiasıyla işten çıkartılan şehidin amcasının kızıyla küs olduklarına dair yaptığı açıklama hem şehidimize saygısızlık hem de nezaket kurallarını aşan talihsiz bir açıklamadır”  ifadelerine yer verildi. 

“MÜVEKKİLLERİMİZ MAĞDUR EDİLMİŞTİR”

Belediye Başkanı Fuat Öndeş tarafından  işlerinden çıkarılan belediye çalışanlarının bankamatik memuru olarak tarif edilmesinin doğru olmadığının belirtildiği açıklama şu ifadelerle noktalandı; “Görev yaptıkları süreler içerisinde görevlerini eksiksiz bir şekilde yapan ve pek çoğu yıllarını Germencik Belediyesi’ne hizmet etmekle geçiren müvekkillerimiz mağdur edilmiştir. Bu konunun takipçisi olacağız”

 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.