AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sizin beyniniz neyle çalışıyor?

A+A-

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve dünya çapında bir organizasyonu baltalamak ve Aydın’da yapılmasını engellemek için yapmayacağınız yok değil mi?
Evet, 16 Mayıs tarihinde başlayıp 19 Mayıs tarihinde sone eren uluslararası plaj voleybolu turnuvasından söz ediyorum. 
Dünyanın 24 ülkesinden 58 takımın katıldığı ve yüzün üzerinde sporcunun mücadele ettiği plaj voleybolu turnuvasından söz ediyorum.
Muhalefet yapmış olmak için muhalefet yapan zihniyet, Voleybol federasyonuna kadar yazı yazıp turnuvanın iptal edilmesini istemiş. 
Neymiş? Mübarek günlerde kentin meydanında sütyen-kilot ile çıkıp voleybol oynuyorlarmış ve manevi duygularını zedeliyormuş zatı muhteremlerin.
Kardeşim, kent meydanında düzenlenen bu turnuvada sahanın etrafının tamamen kapalı olmasına karın sen içerisini nasıl görüyorsun bir?
Plaj voleybolu dediğin şey sütyen kilot ile oynanmaz, onun özel giysileri vardır, bu iki.
Sen hangi kafayı yaşıyorsun da spor yapan kızları görünce manevi duyguların zarar görüyor?
Senin beynin çalışmıyor mu?
Senin beynin, kafan sadece bacak aran ile mi ibaret. İnsanı insan, kadını da bir insan olarak göremeyecek kadar hayvani duygulara mı sahipsin?
Yok derdiniz sütyen-kilot falan değil. Sizin derdiniz Aydın Büyükşehir Belediyesi ne yaparsa yapsın karşısında olmak. Sizin derdiniz seçimlerde bir kez daha kazanamadığınız Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı nasıl olur da kötüler, toplum gözünde küçük düşürür, itibarsızlaştırırız da.
Bırakın artık bu örümcek düşünceleri. 
Aydın’ın yurt dışında tanınmasına, Aydın’ın turizmine katkı sağlayan bu ve benzeri turnuvalar Aydın’da hep düzenlenmeli. Sizin gibi örümcek kafalıların artık bacak araları ile düşünmeyi bırakması gerek. Kadını bir seks objesi değildir. Kadın da senin gibi bir insandır. Sizin de anlayamadığınız bu zaten; kadının da sizin gibi bir insan olduğu gerçeği. 
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Plaj Voleybolu Turnuvası nedeni ile kutluyor, gelecek yıllarda bu ve bunun benzeri turnuva ve etkinlikleri artırarak devam etmesini diliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar