Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

ŞOK DALGASI  GEÇTİ…SIRA  ÖNCÜ DALGALARDA

A+A-

 

24 Haziran seçimlerinin şok dalgası vurdu geçti;ama toplumdaki  şaşkınlık hala sürüyor…

Kazananlarla  kaybedenlerin  değerlendirmeleri,yorumları da  buna koşut olarak farklılık içeriyor.

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığının yarattığı umut dalgasının CHP’nin Aydın milletvekili sayısını arttıracağı beklenirken,mv sayısı 8’e çıkmış olmasına karşın 3 milletvekili ancak çıkarabildi.

 CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır,24 Haziran seçimlerinden sonra düzenlediği basın toplantısında ,CHP’nin 30 bin oy kaybettiğini;ancak buna karşın  Aydın’da hala 1.parti olduklarını belirterek,’’CHP 24 Haziran seçimleri sonucunda 30 bin oy kaybetti.Hala daha Aydın’da birinci partiyiz.Bizim kaybettiğimiz oylar,Millet İttifakı içerisinde  dağılmıştır.

Seçmenin bize verdiği  mesajı aldık,irdeliyoruz.’’

 

CHP İl Başkanı Ali Çankır ’’kaybettik’’ dediği 30 bin oyun millet ittifakı içerisinde dağıldığını ileri sürerken bunun nasıl olduğunu da açıklasaydı daha iyi olurdu; çünkü  o zaman MHP nin de kaybettiği oyların İYİ partide  birleşip birleşmediği netleşmiş  olurdu.

MHP tek milletvekilinden olurken,yeni kurulan İYİ partinin bir milletvekili çıkaracak  oyları nasıl aldığı da anlaşılırdı.

Aslında İYİ Partinin bir milletvekili nasıl çıkardığı belli de ,insan bunu  Ali Çankır’dan duymak istiyor.

 

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde  kaybettiği 30 bin oyun nedenleri arasında  PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN  SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI  Bülent Tezcan’ın yaptığı ileri sürülen milletvekili aday listesine olan tepkilerde olabilir mi ?

 

Tüm bunların aydınlığa kavuşması için  Efeler İlçesi ile İl yönetiminin düzenleyeceği  Danışma Kurulu Toplantıları’na

Sadece üyeler değil, milletvekillerinin de özellikle PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCSI  Bülent Tezcan’ın katılması yararlı olacaktır.

 

24 Haziran seçimlerinde Aydın’dan 4 milletvekili çıkaran AKP’yi  Aydın’da  zorlu bir sınav bekliyor.

JEOTERMAL  ENERJİ SANTRALERİ.

 Akp ‘den liste başı ve deneyimli milletvekili  Mustafa Savaş’ın  JEOTERMAL SANTRALLERİ  ile ilgili bir  basın toplantısı  düzenlemesi hem Aydın’da yaşayanların,hem karşı koyanların hem de yerel basının beklediği bir toplantı olacağını düşünüyorum.

 Tabi bu basın toplantısı Aydınlıların gazlarını almak için,havanda su dövmek gibi değil de, bilimsel içerikli ,sivil toplum örgütlerinin,Aydın Barosu’nun,Tabip Odası’nın,Ziraat Mühendisleri odasının temsilcilerinin de katılacağı mevcut verilerle birlikte ,JEOTERMAL  ENERJİ  SANTRALLERİNİN DÜNÜ,BUGÜNÜ VE YARINI gibi geniş kapsamlı bir etkinlikte masaya yatırılmasından söz ediyorum.

 

ŞOK DALGASI  GEÇTİ…SIRA  ÖNCÜ DALGALARDA, demiştik.

Özellikle  CHP’deki  öncü dalgalar çok önemli..

Efeler İlçesi ile İl yönetim kurulunun düzenleyecekleri   GENİŞLETİLMİŞ DANIŞMA KURULU  TOPLANTILARI’nda  oluşacak dalgalar büyük bir olasılıkla  Ankara’ya  kadar gidebilir…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar