Söke Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleştirilen lansmana AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Söke İlçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, Söke Jandarma Komutanı Binbaşı Salih Devrim, AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes, Söke Ticaret Odası Başkanı Metin Sakalar, Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, Söke Tatlıcılar ve Pastaneciler Odası Başkanı Şeref Başar ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan STB Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel, "Verimli topraklarıyla tarımsal ekonomiye can veren Söke’mize katma değer sağlayacak coğrafi işaretli ürünümüz olan Söke Pidemizin lansman törenine şahitlik ediyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Başta her zaman ve her koşulda desteğini aldığımız AK Parti Milletvekilimiz Sayın Metin Yavuz’un Söke Pidesinin coğrafi işaret olması yolunda da verdiği desteği için kendisine şükranlarımı sunuyorum. Bu çabamızı, Söke’mizin değerlerine sahip çıkmak olarak görüyorum. Şehrimizin bu lezzetli ürününü tescilini alarak değerimize sahip çıkmak bizleri gururlandırmaktadır. Biliyorsunuz ki bir şehre ilk kez gittiğimizde, hemen ‘nesi meşhur?’ diye sorarız. Coğrafi işaret dediğimiz şey, aslında bu sorunun cevabıdır. Bir yerde yetişen kendine özgü değerlerin, yöreyle özdeşleşen şeklidir. Düşündük ki misafirlerimizi her zaman Söke Pidesini tattırarak ağırlıyoruz ve bu düşünce ile yola çıkarak bu görevi üstlenmek istedik. STB olarak kazandırmayı hedeflediğimiz ve şuan başvuru aşamasında olan bir ürünümüz daha var. İnşallah coğrafi işaretli ürünler olarak yakında bir müjde daha vereceğiz. Bu başarı hepimizin, tüm Söke’nin. O yüzden Sökemizin bu güzel başarısını kutluyor, hayırlı uğurlu olsun diyorum. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Söke Pidesi artık coğrafi işaretli. Sözlerime Söke Ticaret Borsamızın sloganı olan Toprağımızın bereketi Ülkemizin geleceğidir diyerek son veriyorum" dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ise, "Aydın'ımızda çok büyük değerlerimiz var. Pidemizin tescil edilmesi turizm açısından çok önemlidir. Turistlerin şehre gitmeden önce baktıkları ilk şey yemektir. İtalyanların pizzası varsa bizim Söke’mizin de pidesi var. Odamıza ve bu konuda emek harcayan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah diğer sürprizleri gündeme getirerekten Sökemizin değerine değer katarız. Aydın'ımız inşallah 12 ay turizmin olduğu bir yer haline gelecek. Oraya da doğru gidiyor. Söke’mize ekonomi açısından da önemli bir etkeni olacak. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

76c62dc5-a31d-4400-ad11-a8d2cc99bc08.jpgfa9e1215-8c5a-486c-8729-af615e1829b6.jpg05a9d696-a5e2-4223-8384-546a4f7751eb.jpgaee55fb6-d59e-4d0e-8b02-9df334435eff.jpg

Kaynak: MUSA ÖLMEZ