Söke Ziraat Odası’nda Tanyeri dönemi 

Söke Ziraat Odası’nda Tanyeri dönemi 

Söke Ziraat Odası’nın olağan genel kurul toplantısında, Pamukçular Mahallesi Delegesi Mustafa Tanyeri’nin mavi listesi 49 delegeden 26’sının oyunu alarak seçimleri kazandı. 

A+A-

(MURAT TAN) Söke Ziraat Odası’nın olağan genel kurul toplantısında yapılan seçimlerde, geçtiğimiz 2015 yılında karşı karşıya gelen Mustafa Tanyeri ile mevcut oda başkanı Kemal Kocabaş’ın listeleri yeniden yarıştı. 49 delegenin oy kullandığı seçimlerde mevcut başkan Kemal Kocabaş’ın beyaz listesi 23 oy alırken, Mustafa Tanyeri’nin mavi listesi 26 oyla seçimden galip ayrıldı. 

YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Divan başkanlığını Aydın Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu ve Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu’nun yaptığı olağan genel kurul toplantıdaki seçimlerde, Söke Ziraat Odası Meclisi Asil üyeliklerine; Mustafa Tanyeri, Mehmet Karakaya, Hasan Gök, Haşim İbi, Yusuf Çam, Savaş Koca, Ali Çalkama, Turgut Kemikli,Nedim Gümüş,Hasan Hüseyin Ateş, Ali Alptekin, Sekan Tarakçı, Yıldıray Gürel, Sabahattin Can, Ahmet Demircioğlu, Hüseyin Yalçın, Yalçın Pak, İsmail Girer, Varol Yavaş, Kazım Kaya ve Hüseyin Akkoyun 26 oy alarak seçilirlerken Ziraat Odası’nın mevcut Yönetim Kurulu Başkanı M. Kemal Kocabaş ve ekibi ise 23 oy alabildi. Oda Meclisi daha sonra kendi aralarında kısa bir toplantı yaptıktan sonra yine Söke İlçe Seçim Kurulu’nun denetiminde kapalı zarf usulü seçim ile Söke Ziraat Odası’nın yeni yönetim kurulunu belirledi.

“YENİ DÖNEMDE BİR ÇOK PROJE HAYATA GEÇECEK” 

Mavi listenin seçimlerden galip ayrılmasıyla ilgili olarak açıklamada bulunan Mustafa Tanyeri, “Hedefimiz Söke Ziraat Odası’nı tüm çiftçilerimizle birlikte yönetmek, çiftçimizin üretimden kaynaklanan tüm haklarını alabilmeleri için mücadele etmek olacak. Yeni dönemde çiftçilerimizin destekleriyle bir çok projeyi hayata geçireceğiz. Allah, yar ve yardımcımız olsun” dedi. Yapılan oylama ile Söke Ziraat Odası yeni yönetim kurulu asil üyeliklerine; Mustafa Tanyeri, Hasan Gök, Mehmet Karakaya, Yusuf Çam, Ali Çalkama, Savaş Koca ve Yıldıray Gürel seçildi. Söke Ziraat Odası’nın yeni meclis üyelerinin hafta içinde Söke İlçe seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldıktan sonra aralarında görev dağılımı yapacakları öğrenildi. Söke Ziraat Odası yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak Mustafa Tanyeri’nin seçileceği beklenirken, meclis başkanı olaraksa Hüseyin Akkoyun’un adı geçiyor. 

soke-ziraat-odasinda-tanyeri-donemi-88650-4a8134af815a91a1884f41bad15184ac.jpgsoke-ziraat-odasinda-tanyeri-donemi-88650-e74a807d9fcf5619434795702b94a286.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.