Söke’de kırgınlıktan yana değiliz

Söke’de kırgınlıktan yana değiliz

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel arasındaki kırgınlık iddialarına ilişkin sessizliğini bozdu.

A+A-

(MURAT TAN ) Tuncel’in geçtiğimiz hafta Nazilli’deki koordinasyon toplantısında Çerçioğlu ile görüştürdüklerini söyleyen Çelikez, “Söke’nin menfaatleri için kırgınlıktan yana değiliz” dedi. 

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, gündemdeki bazı konular ve teşkilat çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Söke’de Millet İttifakı’nın büyük bir uyum ve uzlaşı içerisinde olduğunu kaydeden Çelikez, süreç dahilinde ortaya atılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel arasında kırgınlık olduğu yönündeki iddialarla ilgili de sessizliğini bozdu. Geçtiğimiz gün Tuncel ile Çerçioğlu’nun tekrardan birlikte görüşme sağladıklarını ve Söke’nin menfaatleri için de kendilerinin asla kırgınlıktan yana olmadıklarını kaydeden Çelikez, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Şule Tuntaş’ın Bağarası Mahallesi’nde Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Söke Belediyesi’ne verilen sözlerin tutulması yönündeki çağrısınınsa partiyi bağlamadığını söyledi. 

“BİN ÜYEYE ULAŞTIK” 
25 Nisan 2018'den bu yana ilçe başkanı olarak görev yaptığını ve ilk etapta üye kayıt çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyleyen Çelikez, “İlçe başkanlığını devraldığımda 120 üyemiz vardı. O dönemde de üye yapmaya çalıştık ancak o dönem yönetimdeki bazı isimler, üye yapmaya pek sıcak bakmıyorlardı. Biz bunu ilçe başkanı olduktan sonra her kesimle temas kurarak büyük mesafeler kat ettik. Şu anda bine yakın üyemiz var. Üyelikleri başka siyasi partiye üye oldukları için 150 başvuru reddedildi. Yeni sistemle başka partiye üyeliği olanları artık görebiliyoruz. Bireysel olarak ilçe seçim kuruluna istifalarını verip partimize üye olacak olanlarla birlikte yeni üyelerle de sayımızı binin üzerine çıkacak. Üye kayıt çalışmalarımız devam ediyor. İki ay önce 95 yeni üyemizin katılım törenini yaptık. Partimize karşı ilçemizde çok güzel bir teveccüh var. Yeni üye olan partililerimizle ilerleyen süreçte yine bir toplu katılım töreni yapacağız. Yine 2020 yılı Ocak ya da Şubat ayında yapacağımız kongremizi de delege seçimleriyle birlikte ve demokratik usullerle gerçekleştireceğiz. Kongrede ben üyelerimizin de teveccühüyle yeniden aday olacağım” dedi. 

SÖKE’DE UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”
Söke’de Millet İttifakı olarak Aydın’daki diğer ilçelerdeki gibi büyük bir uyum ve uzlaşı içerisinde olduklarını kaydeden Çelikez, “İşbirliğimiz devam ediyor. İYİ Parti ve CHP’li meclis üyeleri olarak tüm komisyonlarda ve meclis çalışmalarında ortak hareket ediyoruz. Geçtiğimiz hafta Nazilli’de, Milli İttifakı ortakları olan CHP ve İYİ Parti temsilcileri olarak 3. Koordinasyon Toplantısı’nı yaptık. O toplantıda da işbirliğimizin devam ettiği yönünde bildiri yayınlandı. Biz o toplantıda da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel’i de görüştürdük. Hani bir kırgınlık diyorlar ya, sonuç olarak açıkçası Söke’nin menfaati için biz kırgınlıktan yana değiliz. Bizim Söke’de ne Büyükşehir Belediye Başkanımız Çerçioğlu ne de Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel ile de herhangi bir sorunumuz yok. İşbirliği ve uyum içinde çalışıyoruz. Meclis toplantıları öncesi CHP ile birlikte ortak grup toplantısı yapıyoruz” diye konuştu. 

“TUNTAŞ'IN AÇIKLAMALARININ BAĞLAYICILIĞI YOK"
Söke’de parti içinden bazı isimlerin, ‘Millet İttifakı’nın 31 Mart’ta bittiği yönünde türlü söylemlerde bulunduklarını belirten Çelikez, aynı zamanda Sökeli olan İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Şule Tuntaş’ın geçtiğimiz günlerde Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Söke Belediyesi’nin Bağarası Mahallesi’ne verilen sözlerin tutulması yönündeki çağrısınaysa karşı çıktı. “Millet İttifakı adına il ya da ilçede hiç kimsenin o şekilde beyanat verme gibi yetkisi ya da hakkı yok” diyen Çelikez, “Bu siyasi etiğe de yakışmaz. Yine genel merkezlerin tutumu da ortada. Tuntaş’ın bu açıklamaları ilçemizde de çok büyük tepki uyandırdı. Kendisinin açıklamaları şahsi fikri olabilir ama partimizi bağlamaz. Genel merkezin, il ve ilçe teşkilatımızın da o yönde bir düşüncesi yoktur.  Hal böyleyken kendisinin İYİ Parti GİK üyesi diye bu ve buna benzer beyanatlar vermemeye dikkat etmesi de gerekir” diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.