Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Musa Ölmez'in haberine göre; İhale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, 650 günlük bir sürede işin bitirilmesi planlanıyor. Söke'de Şehir Stadyumu ve yan sahanın yıkılmasının ardından futbol oynayacak alan kalmaması nedeniyle kulüpler büyük sıkıntı yaşıyor.

spor-kompleksi-insaati-calismalari-devam-ediyor-471177-35d109844495f2f3b3712e1c3179fa20.jpeg

BÜYÜK SIKINTI YAŞANIYOR
Sökespor, 2023-2024 futbol sezonunun ilk yarısında Söke'de maçları seyircisiz oynarken, sezonun ikinci yarısında maçlarını Güzelçamlı Stadyumu'nda oynamak zorunda kaldı. Bu arada, başta Sökegücü, SökeUn Gençlerbirliği ve birçok altyapı kulübü de maçlarını oynayacak saha bulmakta büyük sıkıntı yaşadı. Söke Belediyesi Saldos Voleybol Kulübü, 2'nci lig takımı maçlarının sona ermesi ile birlikte altyapı maçlarını TAYEM Spor Salonu'nun tadilatıyla burada oynamaya başladı.

Avrupa şampiyonu Ampute Milli Futbol Takımı, yurda döndü Avrupa şampiyonu Ampute Milli Futbol Takımı, yurda döndü

"BİR AN ÖNCE BİTİRİLMESİ GEREKİYOR"
Sökegücü Kulüp Başkanı Haluk Akyaldız, Söke Spor Kompleksi'nin bir an önce bitirilmesi gerektiğini belirterek, "Şu anda futbol maçı değil, antrenman yapmak için saha bulmak bile mümkün değil. Eğer Söke Spor Kompleksi kısa sürede bitirilmezse Söke sporda geriye kalacak. Bir an önce Söke Spor Kompleksi'nin bitirilmesi gerekiyor. Çalışmalar şu anda yürütülüyor. Önümüzdeki süreçte tasarruf tedbirlerine takılmaması en büyük dileğimiz. Eğer tasarruf tedbirlerine takılırsa Söke'de futbol oynayacak, spor yapacak alanlar olmadığı için büyük bir gerileme başlayacaktır." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi