Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Musa Ölmez'in haberine göre, sosyal belediyecilik anlayışının tüm inançlara ve kültürlere eşit mesafede olması gerektiğini vurgulayan Kaya, Alevi toplumunun kutsal saydığı Hızır Orucu ve matem ayının da billboardlarda paylaşılması gerektiğini belirtti. 
Didim Belediye Başkanı Hatice Gencay ve meclis üyelerini kutlayan Kaya, Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan ve meclis üyelerinden de aynı duyarlılığı Alevi toplumu adına beklediğini ifade etti.

Sökeli esnaf sessizliğini bozdu Sökeli esnaf sessizliğini bozdu

Alevi Dernegi Baskani Soke Belediyesini Duyarli Olmaya Cagiriyor 485000 40Bb37B1Fd46F5D7E286478C8F8Aa1C1

Aynı zamanda bu dönem CHP'den Söke Belediye Meclisi Üyesi seçilen Kaya, büyük dikkat uyandıran açıklamasında, "Sosyal belediyecilik anlayışı tüm inançlara ve kültüre eşit mesafede olmalıdır. Kimseyi farklı inançlardan dolayı alt kimlik olarak görmemeli diye düşünüyorum. Nasıl ki Kurban Bayramı'nda 3 aylar, kandiller, bilboardlarda paylaşılıyor ki paylaşılmalı. Ramazan Ayı'nda tutulan oruçlara saygı duyuyorsak, ki duyuyoruz da Alevi toplumunun Söke'de yaşayan yüzlerce Alevi'nin kutsal olan Hızır oruçları ve Matem ayı da bilboardlarda asılmalıdır. O zaman bizler de eşit yurttaş olduğumuza inanmış oluruz. Bu anlamda Didim Belediye Başkanı Sayın Hatice Gençay'ı ve belediye meclis üyelerini kutluyorum. Alevi toplumu adına göstermiş oldukları duyarlı davranışlardan dolayı Söke Belediye Başkanı Sayın Mustafa İberya Arıkan ve belediye meclis üyelerinden de Alevi toplumu adına bu duyarlılığı Alevi Kültür Derneği Başkanı olarak bekliyorum" ifadelerini kulandı. 

Alevi Dernegi Baskani Soke Belediyesini Duyarli Olmaya Cagiriyor 485000 67C2Abb2A3B58Bdcc6F22E91Dad2Ec74

Muhabir: Musa Ölmez