Söke Ovası'nda son yıllarda görülen en büyük yaban domuzlarından biri olduğu belirtilen domuzun, avcılardan Süleyman Ölmez tarafından avlandığı açıklandı.Çiftçilerin talebi üzerine hafta sonu sürek avı etkinliklerinin sürdüğünü belirten Söke Avcılar Derneği Başkanı Fevzi Keçeci, Söke Ziraat Odası başta olmak üzere üreticilerden kurşun desteği beklediklerini açıkladı. 

350 Kilogramlik Dev Yaban Domuzu Sokede Surek Avinda Vuruldu 485277 A18961Cba4F4E5D2Ff875F1924Ac35C1

Aydın'da arı kolonilerine yakın takip! Hedef üretimin arttırılması Aydın'da arı kolonilerine yakın takip! Hedef üretimin arttırılması

SÜREK AVI ÇALIŞMALARI SÜRECEK

Geçen hafta sonu Güllübahçe, Atburgazı, Tuzburgazı Ovası ile Söke altında sürek avı gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Keçeci, "Önceliğimiz yaban domuzlarını ürkütmek ve çiftçilerimize destek olmaktır. Sürek avına katılan Süleyman Ölmez tarafından vurulan bu domuz, son yılların en büyükleri arasında yer almaktadır. Gelecek haftalarda da sürek avı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ancak karşılaştığımız en büyük zorluk, kurşun fiyatlarındaki yükseklik. Bu nedenle tasarruflu atışlar yapmaya çalışıyoruz. Söke Ziraat Odası başta olmak üzere üreticilerimizden kurşun desteği bekliyoruz." dedi.

Muhabir: Musa Ölmez