Sökeli Mehmet Aydın'a önemli görevlendirme

Sökeli Mehmet Aydın'a önemli görevlendirme
 Muhabir
Türkiye Halk Bankası Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Aydın, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu İhale Kurumu Kurul Üyeliğine atandı. Aydın'ın ataması, memleketi Söke'de de memnuniyetle karşılandı.

Resmi Gazete’de yayınlanan kararname uyarınca daha önce aynı kurumda uzun yıllar başkan yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Aydın, kurul üyeliği görevini üstlenmiş oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden sınıf arkadaşı olan Aydın, Türkiye Denizcilik İşletmeleri, Türkiye Şeker Fabrikaları, Türkiye Kalkınma Bankası ve Sümer Holding’de üst düzey görevlerde bulunmuştu. Uzun bir süre Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in başdanışmanlığını da yürüten Mehmet Aydın, halen aktif olarak Halkbank Denetim Kurulu Üyeliğini de sürdürmeye devam ediyor.

sokeli-aydina-onemli-gorev-469827-1592844af40c5458f1682b5b82b6e62f.jpeg

MEHMET AYDIN KİMDİR?
İlk ve orta öğrenimini Söke’de tamamlayan Mehmet Aydın, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. İçişleri Bakanlığında Mahalli İdareler Başkontrolörü, Maliye Bakanı Danışmanlığı, Kamu İhale Kurumu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Muhtelif zamanlar Türkiye Kalkınma Bankası'nda Denetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Şeker Fabrikaları ve Sümer Holding'de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Kamu İhale Kurumu Kurul Üyeliğine atanan Aydın, Türkiye Halk Bankası Denetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.