Söke’de yanan kağıt fabrikasının patronu sessizliğini bozdu Söke’de yanan kağıt fabrikasının patronu sessizliğini bozdu

Başkan Durmuş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Söke’de bir ilk olan Latmos Turizm Geliştirme Kooperatifi'nin kuruluşunu gerçekleştirdiklerini belirtti. Yaklaşık bir yıldır faaliyet gösteren kooperatifin ilk olağan toplantısını yaptığını aktaran Durmuş, ülkenin dört bir yanından üyelerin toplandığını ifade etti.

Latmos Turizm Gelistirme Kooperatifi Sokede Kuruldu 480520 946028Ab41814B8Eb76Abb89A985E7B5

"SÖKE'YE DE GELSİNLER"
Durmuş, "Latmos olarak bilinen, 8 bin yıllık tarihi olan bölgemizde, Söke ilçemizde daha çok turizm faaliyeti göstererek ismimizin daha çok anılmasını sağlamak amacıyla bu kooperatifi kurduk. Türkiye’nin farklı yerlerinden toplam 61 üyemiz bulunuyor. Söke’nin konumu çok özel bir yerde bulunuyor. Ancak Söke’den geçen araçların sadece Novada kavşağından geçip Bodrum’a veya İzmir’e ulaşmasını istemiyoruz. İstiyoruz ki bu araçlar, turizm faaliyetleri çerçevesinde Söke’ye gelsinler ve burada turizm etkinliklerine katılsınlar. İnsanlar bu anayolumuzu sadece Bodrum’a veya Kuşadası'na giderken kullanmasınlar, Söke’ye gelmek için de kullansınlar. Söke’nin hak ettiği turizmi yakalamasını sağlayacağız" ifadelerini kullandı. 

YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ
Öte yandan başkanlığını Fırat Durmuş'un üstlendiği derneğin yönetim kurulu üyeleri Samet Kamçı ile Sena Ece Büyükkarakaş, denetim kurulu üyeleri ise Nizam Mutlu ve Osman Herdemgil olarak belirlendi. Kooperatif, Söke ve çevresindeki turizm faaliyetlerini geliştirmeyi hedefliyor.

Muhabir: Musa Ölmez