AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

SON YAZI

A+A-

Sevgili dostlar.
On altı yıldır size bu köşeden dilimin döndüğü, bilgimin elverdiği ölçüde bir şeyler aktarmaya çalıştım. 
Bu süreçte yazdıklarım nedeni ile kızdığınız, hatta gazetenin önüne siyah çelenk koymayı bile düşündüğünüz anlar oldu.
Aydın’ın son on altı yılını birlikte tarihe not düştük. Kimi zaman güzel şeyler not ettik tarihin tozlu sayfalarına, kimi zaman hüzünlü, sevimsiz olayları sizlerle paylaşmak zorunda kaldık.
Ne yazdık ise, ne söyledik ise hep Aydın’ın daha iyi, daha güzel günlere gitmesi için söyledik. Kendi adımıza bir kelam etmedik. Bundan sonra da aynı ilke ile devam edeceğiz.
Ancak bugün sizlere son kez HEDEF Gazetesi’ndeki köşemden sesleniyorum. Kendi çocuğum gibi gördüğüm, kendi ellerimle büyüttüğüm Hedef Gazetesi’nde bugünden sonra sizlerle birlikte olamayacağız
Umarım gelecekte bir gün yeniden sizlerle bu gazetenin köşesinden buluşuruz. 
İyi ki varsınız.  
ELEŞTİRENLER CEZAEVLERİNDE
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu önceki gün çok ilginç bir saptamada bulundu. Hani geçmişin seni bırakmaz diye bir söz var ya, işte onu adeta doğrular nitelikte bir söylem idi.
Ne dedi Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu?
“Şiir söylediği için hapse girenler, yazdıkları için insanları hapse atıyorlar.”
Temel Karamollaoğlu, partinin Eğitim Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi ve şunları söyledi:
“Birileri kimlerin hakkından geleceğimizin listesini çıkardık demesi gibi bir anlayış olmaz. İktidar tek bir adım atmadı. Hemen sorgulama başlatılmalı. 
Şimdi ne oldu da dün şiir söylediği için hapse girenler, bugün yazı yazdıkları için insanları hapse atıyorlar?”
Ne acı değil mi, yazdıkları, eleştirdikleri için Türkiye’de gazeteciler tutuklanıyor, hapse atılıyor, aylarca, yıllarca tutukluluk halleri devam ediyor. Niçin, salt eleştirdikleri ve gerçekleri haber yaptıkları, köşelerinde yazdıkları için.
Unutmayalım, bugün gerçekleri yazan gazeteciler, bir gün sizin için de gerekli olacak! 

Önceki ve Sonraki Yazılar