Çiğdem Aşiroğlu

Çiğdem Aşiroğlu

 Sonbaharda önlemlerimizi alalım

Çok yoğun bir senenin büyük bir kısmını geride bıraktık. Eylül ayının gelmesiyle beraber havalar serinlemeye başlayacak ve yavaş yavaş kış mevsimine geçiş yapacağız. Dünyanın ve ülkenin içinde bulunduğu pandemi salgını nedeniyle önlemlerimizi artırmalı ve bizi bekleyen sonbahar ve kış mevsimine hazırlıklı olmamız gerekiyor. 

Sağlıklı beslenmenin yanında vücut direnci için önemli olan bitki çayları tüketmekte büyük fayda var. Şimdiden evlerimizde kendi yöntemlerimizle yapabileceğimiz çaylar için malzeme stoklayalım. Özellikle mevsim geçişlerinde artacak hastalıklardan korunmak ya da hastalandıktan sonra bu süreci kolaylıkla atlatabilmek için şifayı önce doktorumuza sonra da şifalı bitki çaylarında bulabiliriz. 

Yüzlerce faydalı bitki ve birbirinden farklı yararları ile vücudumuza şifa depolayan bu bitki çaylarını tüketerek çeşitli hastalıklardan korunabilirsiniz. Bu bitkilerin çaylarını kullanmak için mevsim geçişlerini beklememeli normal zamanlarda da tüketmeliyiz. Unutmayalım ki vücut direnci tüm hastalıklara karşı en büyük silahtır.
 
Mevsim geçişlerinin üzerimizde yaratabileceği olumsuzluklara engel olmak için zencefil çayını öneriyorum. Zencefil çayı, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Solunum yollarını açmak, sindirimi hızlandırmak, soğuk algınlığını hafifletmek, kan şekerini düşürmek, hazımsızlığı ortadan kaldırmak, boğaz ağrısını hafifletmek ve kas ağrılarını hafifletmekte kullanılan mucizevi bir bitkidir. 2020 yılını hastalıksız tedbirli geçirmek dileğiyle. 

Önceki ve Sonraki Yazılar