Sorunlar ‘Devletin Zirvesi’ne taşındı

Sorunlar ‘Devletin Zirvesi’ne taşındı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kızılcahamam’da gerçekleşen istişare ve değerlendirme toplantısıyla ilgili AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş değerlendirmede bulundu.

A+A-

MURAT TAN - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kızılcahamam’da gerçekleşen istişare ve değerlendirme toplantısıyla ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, öncelikli hükümet yatırımlarını devletin zirvesine taşıdıklarını söyledi.  AK Parti’nin Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na, Aydın Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Yavuz, AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Aydın Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ile Rıza Posacı da katıldı. AK Parti Aydın Milletvekilleri olarak verimli bir toplantı geçirdiklerini söyleyen AK Parti Aydın Milletvekili Savaş, Aydın-Denizli Otoyolu, Aydın Şehir Hastanesi ile Aydın Adliye Sarayı konularıyla ilgili 2020 yılında müspet adımlar atılacağını kaydetti. 

“CUMHURBAŞKANI İLE BAŞ BAŞA GÖRÜŞTÜK”

Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın hem Türkiye hem de Aydın için verimli bir toplantı olduğunu belirten AK Parti Aydın Milletvekili Savaş, “4 milletvekilimizle birlikte bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ilimizin sorunlarını ve öncelik bekleyen hükümet yatırımlarını ilettik. Sayın Cumhurbaşkanımız ile gerçekleştirdiğimiz görüşmemizde, daha önce de ihalesi iptal edilen Aydın-Denizli Otoyolu’nun bir an önce hayata geçmesini istediğimizi söyledik. AK Parti olarak 17 yılda Aydın’a yapılan 25 milyar liralık yatırım ortada fakat Adliye Sarayı, Aydın Şehir Hastanesi ve Aydın-Denizli Otoyolu’nun da bir an önce hayata geçmesi gerekiyor. Bu konularla ilgili olarak Kızılcahamam’daki toplantı vesilesiyle Sayın Cumhurbaşkanımız ile uzun süreli olarak baş başa görüşme fırsatımız oldu” diye konuştu.
 
“HAVALİMANI TALEPLERİMİZİ YİNELEDİK” 

29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’a da öncelikli hükümet yatırımlarına ilişkin Aydın’ın taleplerini aktardıklarını söyleyen Savaş, “Ulaştırma Bakanımızı Aydın’a davet ettik. Toplantıda kendisiyle Aydın-Denizli Otoyolu, Çift Hatlı Demiyolu Projesi, Aydın-Çine Feldispat Tesisleri İltisak Hattı projesini de görüştük. Bunun dışında Çıldır Havalimanı konusunda da taleplerimizi yineledik. Çıldır Havalimanı’nı diğer illerde var, bizde de olsun mantığıyla değil,  hakikaten ihtiyacımız olduğu için talep ettiğimizi belirttik. İnşallah ilerleyen süreçte bu konuda da bir mesafe kat edeceğiz. Sayın Bakanımız programı dahilinde uygun vakit bulursa Aydın’a gelecek. Kendisini bizzat havaalanının olduğu yere götürerek talebimizi Aydın’da da yinelemek istiyoruz. Sağlık Bakanımız da Aydın Şehir Hastanesi ile ilgili olarak 1-2 ay içinde proje ihalesinin yapılacağını ve Kasım ayındaki bütçe görüşmelerinde gerekli ödeneğin ayrılacağı bilgisini tekrarladı. İnşallah daha önce de söylediğimiz gibi 2020 yılında temelini atacağız” dedi. 

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMA DEVAM EDECEĞİZ”

2020 yılında Adliye Sarayı ile Aydın-Denizli Otoyolu ile ilgili de ilk kazma vurulacağı bilgisini veren Savaş, “Kızılcahamam’da gerek Sayın Cumhurbaşkanımız gerekse de bakanlarımızla gayet verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Aydın’daki öncelikli yatırımlarında bakanlarımız vesilesiyle Sayın Cumhurbaşkanımıza iletildiğini de bizzat görerek memnuniyet duyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri dinledi ve onca işi arasında ilimizin sorunlarına da hassasiyetle eğildi. Kendisine ilimiz adına teşekkür ediyoruz. Kuşkusuz olarak söylüyoruz ki Aydın’daki önümüzdeki dönemde çok güzel işlere imza atılacaktır. Bizler de bundan sonrası için sürecin takipçisi olacağız. Sayın Bakanlarımız da bizlere gerekli yardım ve desteklerde de bulunacaklar. Aydın-Denizli Otoyolu konusunda faizlerin aşağıya inmesi ve kurun stabil olmasıyla birlikte artık daha çok firma ihaleye katılacak. En kısa zamanda yenide ihale süreci başlatılarak yeni yılda ilk kazmanın vurulması sağlanacak. Aydın Adliye Sarayı ile ilgili olarak da 2020 yılında müspet adım atılarak hayata geçmesini sağlayacağız. Yer hazır, proje ihalesinden sonra süreç hızlanacak. 4 milletvekilimizle birlikte Aydınımız için birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.