TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Sporcular örnek oluyor

Koronavirüs salgını ülkemizde de etkilerini göstermesi sonrasında çok önemli tedbirler alındı. Tüm tedbirlerin amacı da insanların evlerinde kalmalarını sağlayarak salgının yayılmasını önlemek. Her kesimden insanların uyduğu ‘Evde Kal’ çağrısına spor camiası da destek verdi. Hayatları boyunca atletizm pistlerinde, kortlarda, minderde, yeşil sahada, parkede ve daha bir çok farklı spor alanında zaman geçiren sporcular, evlerine kapanırken bir köşeye çekilmediler. 

Salonunu futbol sahasına, mutfağını güreş minderine, koridorlarını ise atletizm pistine çeviren sporcular fiziksel olarak düşüş yaşamamak için çalışmalarını sürdürüyor. Videoları da özellikle sosyal medyada paylaşılıyor. Bu paylaşımların önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü evlerine kapanan bir kişinin vakit geçirememekten yakındığı bugünlerde bence çok güzel örnek oluyorlar. Evet onlar profesyonelce yaklaşıp antrenmanlarını yapıyorlar ama sporcu olmayanların da sağlıkları için hareketsiz kalmamaları gerekiyor. 

Evde kalan kişilere tavsiyem bu paylaşılan videoları takip etmeniz. Evinizde imkanlarınız ölçüsünde de günlük sporunuzu yapmanız. Tabi sakatlığa ve varsa sağlık sorunlarınıza dikkat ederek bunu gerçekleştirmeniz. Sağlıklı olayım derken sağlığınızdan da olmayın. 

Özetle bugünleri bir şekilde atlatacağız. İleride belki de neler yaşamışız diye hatırlayacağız. Ama en az zararla atlatmak için lütfen bu süreçleri evimizde geçirelim. Bugün sokağa çıkmayarak gelecekte rahat rahat çıkacağınız günler için zemin hazırlayacaksınız. Lütfen evinizde kalın ve uyarılar dikkat edin.  

Önceki ve Sonraki Yazılar