TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

SPORUN TANITIMA KATKISININ FARKINDA MIYIZ?

A+A-

Köşe yazılarımda birçok kez spor faaliyetlerin şehirler için önemine değindim. Hatta farklı branşlardan takımların şehrin tanıtımına katkılarına vurgu yapıp bu konuda destek olunması gerektiğini de birçok kez dile getirdim. 

***
Son dönemde ise gerçekten Aydın’da spor branşları anlamında önemli çalışmalar yapıldığını görmek mutlu etti ve bu sefer neler yapılması gerektiğinden ziyade neler yapıldığını yazmak istedim. Atladığım, duymadığım etkinlikler elbette olabilir bunun şimdiden özür dilerim. 

***
Son dönemde dikkat çekenler arasında Kuşadası’nda düzenlenecek olan voleybol turnuvası ciddi şekilde ön plana çıkıyor.

***

Daha önce de Aydın’da birçok kez düzenlenen ve sadece Türkiye’nin değil dünya ülkelerini de gözünü Aydın’a çevirmesini sağlayan organizasyon Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Plaj Voleybolu Dünya Turu VW Beach Pro Tour Kuşadası Challenge turnuvası, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi iş birliğiyle düzenlenecek. Önceki senelerde olduğu gibi organizasyona ciddi bir ilginin olması bekleniyor.

***
Yine Efeler’e dönersek Efeler Belediyesi’nin yaptığı çeşitli organizasyonlar var. Son olarak düzenlenen tenis turnuvasında önemli isimler konuk edilirken yine Pınarbaşı Mesire Alanı’nda bulunan tırmanma duvarı da birçok organizasyona ev sahipliği yapıyor. İlçenin hatta Aydın’ın tanıtımına büyük katkı sunuluyor. 

***
Motor sporları adına Koçarlı Belediyesi’nin katkılarıyla ilçede düzenlenen yarışları anımsarsınız. Ciddi ilgi görmüş olan yarışlara son olarak Buharkent Belediyesi’nin desteğiyle Buharkent ev sahipliği yaptı. Ciddi bir kitlesi olan motor sporları anlamında önemli organizasyonlardan birisi gerçekleştirildi. 

***
Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ilçe müdürlüklerinin yaptığı değerli organizasyonları da eklediğimizde şehirde ciddi anlamda spor faaliyetleri düzenlendiği bir gerçek. 

***
Sık sık dile getirdiğimiz gibi sporun bu yönünü Aydın’da mutlaka kullanmalıyız. Şehre gelen kulüpler, takımlar hatta bireysel sporcuların konaklama, yeme içme, alışveriş v.s gibi alanlarda sunduğu katkının yanı sıra Aydın isminin her alanda daha fazla geçmesi sağlanıyor.

***
Kısacası Aydın için elini taşın altına koyan herkese teşekkür etmekle birlikte gelecek yıllarda bu organizasyonların sayısının artması temennisiyle. 

***

DİĞER YAZILARI

 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar