Su deposu ADD Başkanı'nı isyan ettirdi

Su deposu ADD Başkanı'nı isyan ettirdi

Karacasu’da Büyükşehir Belediyesi ASKİ’ye ait su deposu basınçlı gelen tazyikli su nedeniyle patladı.

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) Tonlarca su caddeden boşa akarken deponun bitişiğinde oturan İsa Çetin’e ait evin bodrum katını su bastı. Yıllardır su deposundaki motorun çıkardığı gürültü yüzünden şikayetçi olup kaldırılması için mücadele veren Çetin, sonunda isyan bayrağını çekti. 
Cuma Mahallesi Fatin Rüştü Zorlu Caddesi Dandalaz Sokak'ta oturan Karacasu Atatürk Düşünce Derneği Başkanı İsa Çetin'in, Büyükşehir Belediyesi'ne ait su deposunun yenilen tahliye borusunda meydana gelen patlak yüzünden evi sular altında kaldı. Olay yerine gelen Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi ASKİ ekiplerinin müdahalesiyle tahliye edilen su deposuna bitişik oturan Çetin, “Su deposu 1980 yılından bu yana hizmet veriyor. Ben ise 1990 yılında evimi yaptım. Evi yapmadan önce inşaat ruhsatı aldığımda bahçeli nizam yapayım dedim ancak dönemin Karacasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kabul etmedi. Su deposunun yanı başına inşaat ruhsatı verdi. Su deposu da benim arazimde idi” dedi. 

GÜRÜLTÜ GİTTİ SU BASKINI GELDİ
Daha evvel çevre sakinleri olarak su deposunun çevreye verdiği gürültüden rahatsız olup Bölge İdare Mahkemesine dava açtığını ve davayı da kazandığını ardından tazminat davası açtığını söyleyen Çetin, “Su deposunda daha önce 3 motor vardı. Bunlar aşırı gürültülü çalıştığı için rahatsız oluyorduk. Gürültülü çalışan motor yerine dalgıç motor takıldı. Gürültüden kurtulduk ama su baskınından kurtulamadık. Sık sık patlak veriyor ve her defasında evime su basıyor. Şehir içinde kalan su deposunun başka bir yere kaldırılmasını istiyorum” dedi. 

ŞAHSIMA AİT ARAZİYE YAPTILAR
Çetin, “Diyorlar ki su deposu burada daha evvelden var idi. Ve sen gelip su deposunun yanı başına ev diktin. Arsa benim. Belediye benim arsama su deposu yaptı. Yetmedi yol açıp arsamdan aldı. Bir dönüm arsamdan 600 metre kaldı. Ben daha ne yapayım. O zaman söyledim. Su deposunun yanı başına ev olmaz. Bahçeli nizam olsun evi arkaya çekeyim dedim. İzin vermediler. Su deposunun olduğu yeri belediyeye vermez isen ruhsat vermeyiz dediler. Şimdi de ceremesini ben çekiyorum” diyerek olay yerine gelen ASKİ ekiplerine veryansın etti. 

SU DEPOSU BURAYA YAKIŞIYOR MU?
Dandalaz Çayı'ndan yüzme havuzu ve göletlere sulama suyu olarak su pompalayan su deposunun borularının yenilendiğini ancak basınçlı gelen tazyikli sudan ötürü patlayan vanadan akan tonlarca suyun evinin bodrum katına aktığını kaydeden Çetin, “Benim zararımı kim karşılayacak? Ben bunu daha ne kadar çekeceğim. Geçen haftada patladı. Sık sık bu sorunla karşı karşıyayım. Şehir merkezinde su deposu mu olur? Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açtım ve kazandım. Ancak mahkeme kararına rağmen buradan kaldırılmasını engelleyen bir güç var sanki. Su deposunun buradan kalkmasını istiyorum” diye konuştu.

su-deposu-evine-su-basan-add-baskanini-isyan-ettirdi-109504-5af5482ccbb80a850a94cc29a4bfc0c4.jpgsu-deposu-evine-su-basan-add-baskanini-isyan-ettirdi-109504-8a125ec3dbf315d48c30b0f649583022.jpgsu-deposu-evine-su-basan-add-baskanini-isyan-ettirdi-109504-94f3e69698ffa3fd9ceb479cdf80d7ae.jpgsu-deposu-evine-su-basan-add-baskanini-isyan-ettirdi-109504-4441e73a6a30770e8c91caa02e82c5bc.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler