Sultanhisar 10 Yataklı Entegre Devlet Hastanesi hizmete başladı

Sultanhisar 10 Yataklı Entegre Devlet Hastanesi hizmete başladı

Sultanhisar Entegre İlçe Devlet Hastanesi hizmete başladı. 10 yatak kapasiteli olan hastane yaklaşık 6 milyon 900 yüz bin TL’ye mal oldu. 

A+A-

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, hastane hakkında bilgi vererek, şunları söyledi:  “Sultanhisar Entegre İlçe Devlet Hastanesi içerisinde Bodrum kat, Zemin Kat, 1. Kat ve Tesisat kat bulunuyor. Bodrum Katta, 112 acil, Ambulansın kullandığı Kapalı otopark, Morg, Mutfak, Yemekhane, Çamaşırhane ve Teknik birimler yer alıyor. Zemin Katta, Hastaneye hizmet veren Acil Servis, 6 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi, Bekleme kayıt birimleri var. 1.Katta, Toplum Sağlığı Merkezi hizmet birimleri, Başhekimlik ve Hastane idari birimleri, 4 adet  2 kişilik 2 adet 1 kişilik hasta odası ve Sancı Doğum Loğusa  (SDL), Diş Polikliniği, Tesisat Katı, Asansör makine dairesi bulunuyor.
Açıkgöz, devlet hastaneleri bünyesinde aile hekimleriyle birlikte entegre sağlık hizmet sunum modeli ile verilmesi amaçlandığını belirterek, “Sultanhisar ilçemize kazandırılan 10 yataklı Entegre Devlet Hastanesi ile birlikte sağlık hizmetlerinde verimliliğin artırılması, kaynak tasarrufunun sağlanması ve hizmet sunumunun güçlendirilerek, yetkili merkezden sunulması için, ulaşım imkanları, nüfus, coğrafi ve sosyo-ekonomik şartlar ve bölge merkezli sağlık planlaması kriterleri gözetilmek suretiyle, kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri, birinci basamak ve gezici sağlık hizmetleri ile yataklı tedavi hizmetlerinin ilçe devlet hastaneleri bünyesinde aile hekimleriyle birlikte entegre sağlık hizmet sunum modeli ile verilmesi amaçlanmaktadır” dedi. Açıkgöz, hastanenin yaklaşık 23 bin kişiye hizmet vermesinin planlandığını söyledi. 
         


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.