TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sürecin ekonomik etkileri 

A+A-

Koronavirüs tedbirleri kapsamında liglere verilen ara nedeniyle günlerdir spor müsabakaları oynanmıyor. Sağlık bu konuda her şeyden değerli. Bu nedenle sabretmek gerekiyor. Sporcular da antrenmanlarında sosyal mesafe konusunda dikkat ederken bir yandan da fiziksel olarak hazır kalmaya çalışıyor. 

Bu süreçte kulüp yönetimleri de özellikle ekonomik konularda ciddi bir planlama yapıyor. Liglerin devam etmemesi nedeniyle yaşanan süreçte kulüp giderleri azalsa da futbolculara yapılacak ödemeler konusunda neler yapılacağı merak konusu oldu. Futbolcuların fedakarlık yapmasını beklemek bu süreçte çok normal ama onların da işinin bu olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Ailelerine bakan, evlerinin geçimini sağlayan oyuncular da bu süreçte maddi anlamda sorun yaşayabiliyor. 

Futbol ailesinin tüm paydaşları bu süreci beraber geçiriyor. Sıkıntılar ve fedakarlıklarda bir arada olan camialar bu süreç sonunda yeniden ayağa kalkacaktır. Ancak ortak paydada buluşamayan yönetimler ve oyunculardan bir ekip çalışması beklemek çok zor. Hele ki liglerin devam etme ihtimali varken. Çünkü sahalara tekrar dönüldüğünde hem mücadele hem de kıyasıya bir yarış yeniden başlayacak. Ligde kalmaya yada üst lige çıkmaya çalışan hiçbir takımın huzursuzluk istemeyeceği de aşikar.    

Kısacası bu dönem kulüplerin bir birlerine olan bağlarının sağlamlığını da gösterecek. Tabi futbolcular işe profesyonel bakacaktır ancak kulüplerin de bu süreçte ciddi bir mali dar boğaza girdiğini düşünmeliler. Umarım en kısa zamanda sahalara döneceğimiz günler gelir ve bugünler sadece anılarda kalır.   

Önceki ve Sonraki Yazılar