Suyolcu Ödülü Arabul’a verildi

Suyolcu Ödülü Arabul’a verildi
ABONE OL
Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 24 yıl önce evinin önünde katledilen Belediye Başkanı M. Lütfi Suyolcu adına ilk kez düzenlenen onur ödülü sahibini buldu.

(EKREM KESER) Eğitim başta olmak üzere Kuşadası’na büyük katkıları bulunan Hüseyin Arabul’a verilen ödül için, Tarihi Kervansaray’da bir tören düzenlendi. Arabul’a ödülünü jüri başkanı Metin Uca verdi. 

Sanatçı Metin Uca başkanlığında, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, önceki dönem Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası eski kaymakamı Mustafa Ayhan, Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ile Suyolcu’nun kızı Çiğdem Suyolcu’dan oluşan jüri, ilk ödüle iş adamı Hüseyin Arabul'u layık gördü. Suyolcunun kızı Çiğdem Suyolcu, Hüseyin Arabul’un Kuşadası’na kazandırdığı okul, eğitim hayatına yaptığı katkılar, Özel Fatma Arabul Kültür Merkezi, Kuşadası Eğitim Geliştirme Vakfı ve daha bir çok çalışmaları nedeniyle ödüle layık görüldüğünü söyledi. 

Belediye Başkan vekili Tibet Özer’de konuşmasında M. Lütfi Suyolcu’nun başkanlık yaptığı iki dönemde halkın takdirini kazandığını söyledi. Özer, “Bu ödülün ilkinin tıpkı Suyolcu gibi ilçemize önemli hizmetleri bulunan değerli hayırsever iş adamı Hüseyin Arabul’a verilecek olmasını çok önemli ve anlamlı buluyorum” dedi. 

Kuşadası için ilk adımı Lütfi Suyolcu’nun başkanlığı döneminde attıklarını, Eğitim Geliştirme Vakfını onun başkanlığını döneminde kurduklarını anlatan Hüseyin Arabul da ödüle layık görülmesinden dolayı onur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

suyolcu-odulu-arabula-verildi-107143-88f3f0ba1ae1d62d0ff9a3be8139dc5c.jpegsuyolcu-odulu-arabula-verildi-107143-d90f0b5ced9d364da6a63d7a0f1d8d63.jpegsuyolcu-odulu-arabula-verildi-107143-b52d9781dc7eebdd718dc354ee6bca81.jpeg

 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.