(GÜLAY ÖZTEKİN) Cumhur ittifakı ve Millet ittifakının karşısında aday olup olmayacağı en çok merak konusu olan Karacasu’nun tanınmış simalarından ve siyasetçilerinden bağımsız Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kenan Tabak, sosyal medyada yapmış olduğu filli paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. Karacasu Barış ittifakı adayı olarak paylaşımda bulunan Tabak, akıllara aday mı oluyor sorusunu getirdi.
Karacasu’da 1999 yerel seçimlerinde DSP’den belediye başkanı adayı olup kendisiyle birlikte 6 aday arasından seçimleri kıl payı kaçırıp başkanlığı ANAPLI Halil Töz’e kaptıran Kenan Tabak, 31 Mart yerel seçimlerine DSP’den tekrar aday olmaya hazırlanıyor. Aday olmadan önce halkın nabzını tutan Tabak, Cumhur ittifakının Belediye Başkan adayı MHP’li Zeki İnal ve Millet ittifakının adayı CHP’Lİ Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’ya karşı rakip olacağı kamuoyunda en çok merak edilen konu arasında.

CUMHUR VE MİLLETE KARŞI BARIŞ İTTİFAK

Henüz adaylığını açıklamayan Tabak, halkın nabzını tutmak için Facebook’ta yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Halktan gelen olumlu ya da olumsuz tepkiler neticesinde karar vereceği öğrenilen Tabak’ın, paylaştığı görselde bir tarafta Cumhur ittifakı, diğer tarafta Millet ittifakı yer alırken ortaya ise Karacasu ezilmesin ve Karacasu Barış ittifakı yazması altta da fil görselleri koyması kamuoyunda yankı uyandırdı.

FİLLERLE NE DEMEK İSTEDİ

“Filler tepişir çimler ezilir” deyiminden yola çıkıp rakipleri tepişirken, vatandaş eziliyor şeklinde yorumlara neden olan Tabak’ın bu paylaşımı ile adaylığının halkın tepkisine göre şekilleneceği öğrenildi.

HALKIN DÜŞÜNCESİNE ÖNEM VERİRİM

Henüz adaylık konusunda kesin kararını vermediğini söyleyen Tabak, “Halka rağmen bir şey yapmam. Halkın değerlerine düşüncelerine önem veririm. Benim aday olmamdan çok halkın ne istediği önemli. Yeterli desteği
bulursam aday olur bulmaz isem çekilirim. O yüzden halkın tepkisini ölçmek için böyle bir çıkış yaptım” diye konuştu.

Kenan Tabak kimdir

1999 Yerel seçimlerinde DSP’den Belediye Başkan adayı olan Kenan Tabak, 5 rakibi arasından aldığı 820 oyla Belediye Başkanlığını kıl yapı kaçırdı. Seçimi 220 oy farkla Anavatan Partisinden Halil Töz kazandı. O dönem CHP’lilerin ANAP’a oy verdiğini ve Fazilet Partisinden yıllarca ilçede Belediye Başkanlığı yapan Nadir Ünlü’yü dahi geride bırakıp 5 rakip arasından sivrilip kıl payı seçimleri kaybeden Kenan Tabak, bu seçimde rakiplerinin korkulu rüyası oldu.

RAKİPLERİN UYKUSUNU KAÇIRACAK

1999-2003 yılları arası DSP ilçe başkanlığı, ardından 2004-2014 arası iki dönem il genel meclisi üyeliği görevinde bulunan Tabak, 2014 yerel seçimlerinde CHP’den belediye meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi oldu. Geçen yıl CHP’den istifa edip bağımsız meclis üyeliği görevlerine devam eden Tabak’ın aday olması durumunda ilçede 3 başkan adayı olup daha çok sol seçmen olmak üzere her iki adayında oylarını böleceği ve iki aday arasından sivrilip seçimi alabileceği konuşuluyor.


Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN