TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

TAKIMLAR SAHAYA İNERKEN

A+A-

Geçen sezon pandemi nedeniyle amatör liglerde takımlar sahaya çıkamadı. Özellikle Süper Amatör ve 1. Amatör ligde mücadele eden takımlar futbol hasretiyle uzun bir süre geçirdi. Ardından yeni sezon için alınan kararla birlikte son günlerde Aydın’daki takımlar sahaya inmeye başladı. 
Ancak birçok takımda gördüğüm kadarıyla özellikle oyuncular bunca zaman sahadan uzak kalmamış gibi sahaya iniyor. Bu süreci antrenmanlarla geçiren isimleri bir kenara ayırıyorum ama pandeminin başından bu yana gerçekten ayağına top değmemiş çok oyuncu var. Bu kişilerin lige adaptasyonu nasıl olacak? Bu gerçekten düşünülmesi gereken konu. Burada teknik heyetlerin de dikkatli olması gerekiyor. Özellikle antrenman programı ve temposunu çok iyi ayarlamak lazım. Bu konuda hatta uzmanlardan destek bile alınabilir çünkü sporcu sağlığı da antrenmanlarda çok önemli. 
Harcamalardan malzeme eksiğine kadar daha birçok konu var takımları ilgilendiren. Elbette hepsine bir anda değinmemiz çok zor. Ancak uzun aranın ardından dönüş çok da kolay olmayacaktır. Bunu ön görerek hareket etmek şart. 
Bizler de sahalarda maçları takip etmeyi ve o heyecanı gerçekten çok özledik. Umarım daha sağlıklı günlerde golleri, mücadeleyi, şampiyonluk yarışını yazacağımız haberler ve köşe yazıları olur. Herkese tekrardan yeni sezonun şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.  

 

Önceki ve Sonraki Yazılar