2 arkadaş ölüme böyle gitmiş! Akıma kapıldıkları anların görüntüleri ortaya çıktı 2 arkadaş ölüme böyle gitmiş! Akıma kapıldıkları anların görüntüleri ortaya çıktı

Geçtiğimiz cuma günü Konak ilçesinin Basmane semtinde 4 çocuğuyla birlikte bir otele yerleşen Gönül Uğraş, cumartesi sabahı eczaneye gideceğini söyleyerek otelden ayrıldı. Giderken iki çocuğunu yanına alan Uğraş, 14 yaşındaki Ege ve 12 yaşındaki Handan’ı otelde bıraktı.

A W233110 03

ODA KONTROLÜNDE FARK EDİLDİ

Ege o gün en son otelin ortak lavabosunu kullanmak için aşağıya inerken görüldü. Anne otele dönmezken otelin resepsiyon görevlisi Z.Ö, gece saatlerinde rutin oda kontrolü yaptığı sırada Ege ve Handan’ı odadaki yataklarında hareketsiz halde buldu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde iki kardeşin yaşamını yitirdiği belirlendi.

RAHATSIZLANINCA HASTANEYE GİTMİŞ

Otele döndüğünde çocuklarının öldüğünü öğrenen anne Gönül Uğraş, polise verdiği ifadede cuma günü kek ve konserve balık yediklerini, cumartesi sabahı kendisini kötü hissedince Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiğini söyledi.

A W233110 01

GIDA ZEHİRLENMESİ ŞÜPHESİ

Çocukların yedikleri gıdadan zehirlendikleri şüphesi üzerinde durulurken yiyeceklerden alınan numuneler, incelenmek üzere Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü’ne gönderildi. Ölüm nedeninin belirlenebilmesi için yapılan otopsinin ardından iki kardeşin cenazeleri Bayındır'ın Çırpı Mahallesi'nde defnedildi.

Ölen kardeşlerden Ege’nin oteldeki son görüntüsüne de ulaşıldı. 14 yaşındaki Ege’nin lavaboya giderken yürümekte zorlandığı ve sendelediği görüldü.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI