(BURHAN CEYHAN) Millet İttifakı CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Köşk İlçesinde girişte yolların trafiğe kapalı olması dolayısıyla polisle tartışmasına Valilik, “Kimsenin seçim atmosferini bozmasına ve siyasi tansiyonu yükselterek bundan faydalanmasına müsaade etmeyeceğiz” denildi.

Aydın Valiliğinde yapılan yazılı açıklamada, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun giremediğini ve kapatıldığı için halkın tepki gösterdiğini iddia ettiği Köşk ilçesi Mustafa Kemal Caddesi, kurulan halk pazarından dolayı uzun yıllardan beri her cumartesi Köşk Belediyesi tarafından encümen kararı ile trafiğe kapatılmakta olup durum sadece bugüne mahsus bir durum değildir. İlaveten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un aynı ilçede miting yapacak olması nedeni ile ek güvenlik ve trafik tedbirleri alınmış olup bu da her kamuya açık toplantıda halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamakla yükümlü güvenlik güçlerimizin rutin bir uygulamasıdır. Çerçioğlu’nun ve partisinin toplantılarında da bu kabil tedbirler alınmaktadır. Kimsenin güvenlik güçlerinin rutin uygulamalarını veya eskiden beri yapılan
uygulamaları bahane ederek şehrimizde şu ana kadar tam bir demokrasi şöleni havasında yürütülen seçim atmosferini bozmasına ve siyasi tansiyonu yükselterek bundan faydalanmasına müsaade edilmeyeceğini bilmesini tavsiye eder” denildi.


Kaynak: BURHAN CEYHAN