TARİŞ 12 milyon liralık alacağına kavuştu 

TARİŞ 12 milyon liralık alacağına kavuştu 

S.S. 46 No’lu Aydın TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Adnan Menderes Stadyumu’nun bulunduğu mevkideki 10 dönümlük araziden kaynaklı 12 milyon liralık alacağına kavuştu. 

A+A-

MURAT TAN- 2015 yılında Aydın İdare Mahkemesi tarafından yargı sürecinin tamamlanmasının ardından Adnan Menderes Stadyumu’ndaki 10 dönümlük arazinin değer tespiti yapılarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Aydın TARİŞ Pamuk Kooperatifi’ne yaklaşık 13 milyon lira ödemesine karar verilirken, aradan geçen 4 yıllık süreçte herhangi bir ödeme yapılmamıştı. Konuyla ilgili olarak Ankara’da girişimlerde bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in girişimleri sonucunda, S.S. 46 No’lu Aydın TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, Adnan Menderes Stadyumu’nun bulunduğu mevkideki 10 dönümlük araziden kaynaklı 12 milyon liralık alacağına 12 gün önce kavuştu.

ERİM’İN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ

TARİŞ’in yaklaşık 13 milyon liralık alacağının yüzde 10’luk hissesinin Vakıflara devri  nedeniyle yaşanan kesintiden geriye kalan tutar, 1 Kasım itibariyle kooperatifin hesabına geçirildi. Yaşanan gelişme S.S. 46 No’lu Aydın TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu tarafından büyük bir sevinçle karşılanırken, hasat sezonunda gelen ödeme sayesinde kooperatifle birlikte ortaklar ve üreticiler de rahat bir nefes aldı. Ankara’da bizzat sürecin netliğe kavuşması için girişimlerde bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “12 gün önce Aydın TARİŞ Pamuk Kooperatifimizin 4 yıldır ödenmesi için mücadele verdiği alacakları hesaplarına yattı. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve bakanlık yetkililerine sorunun çözümüyle ilgili duyarlı yaklaşımlarından ötürü teşekkürlerimizi yineliyorum. Pamuk alım sezonunda kooperatif hesaplarına yatan para vesilesiyle inşallah hem kooperatifimize hem de üreticilerimize bir nebze de olsa katkı sağlayabilmişizdir. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

“GELEN PARA SAYESİNDE PEŞİN ÖDEME YAPTIK”

Özellikle AK Parti Aydın Milletvekili Erim’in girişim ve çabaları sayesinde, 4 yıldır beklenti içerisinde oldukları alacaklarına kavuşmaları nedeniyle çok mutlu olduklarını söyleyen Aydın TARİŞ Pamuk Kooperatifi Başkanı Doğan Altan, “4 yıldan bu yana bu paranın hesaplarımıza geçmesini bekliyorduk. Çok şükür sonunda kavuştuk. Ben özellikle AK Parti Aydın Milletvekilimiz Bekir Kuvvet Erim’e alacağımıza kavuşmamızla ilgili girişimlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kendisi konuyla bizzat ilgilendi ve duyarlılık gösterdi. O bizim için artık hem ortaklarımız hem de üreticilerimiz nezdinde, tuttuğunu koparan vekildir, sağolsun, varolsun. Süreçte Milletvekili Rıza Posacı’nın da emek ve gayretleri var. Netice olarak pamuk alım sezonunda gelen bu parayla kooperatif olarak rahatladık. Bu sezon üreticilerimizden 12 milyon kilogram pamuk aldık ve bu gelen para sayesinde de peşin ödeme yaptık. Yine borçlarımızı da azalttık. Alacağımıza kavuşmamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum