TARİŞ alacağına kavuşuyor

TARİŞ alacağına kavuşuyor

S.S. 46 No’lu Aydın TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Adnan Menderes Stadyumu’nun bulunduğu mevkideki 10 dönümlük araziden kaynaklı 13 milyon liralık alacağına kavuşuyor.  

A+A-

(MURAT TAN) 2015 yılında Aydın İdare Mahkemesi tarafından yargı sürecinin tamamlanmasının ardından Adnan Menderes Stadyumu’ndaki 10 dönümlük arazinin değer tespiti yapılarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Aydın TARİŞ Pamuk Kooperatifi’ne yaklaşık 13 milyon lira ödemesine karar verilirken aradan geçen 4 yıllık süreçte herhangi bir ödeme yapılmadı. Konuyla ilgili olarak Ankara’da girişimlerde bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ile AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın girişimleri sonrasında 13 milyon liralık alacaklarının kendilerine ödenmesiyle ilgili olumlu yaklaşımlar aldıklarını söyleyen S.S. 46 No’lu Aydın TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatif Başkanı Doğan Altan, bir an önce alacaklarına kavuşacakları günü dört gözle beklediklerini söyledi. 

“ERİM İLE POSACI’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ” 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Adnan Menderes Stadyumu’ndaki 10 dönümlük araziyle ilgili kamulaştırmasız el atma nedeniyle karşı karşıya gelen Aydın TARİŞ Pamuk Kooperatifi’nin soruna çözüm bulabilmek için AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ile Rıza Posacı’nın girişimlerde bulunduğunu söyleyen Başkan Altan, “Sağ olsunlar kendileri Ankara’da bizim sesimiz oldular. Milletvekilimiz Bekir Kuvvet Erim, sorunu çözmek için işlemlerin başlatılması noktasında elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu paraya kooperatif olarak çok ihtiyacımız var. Çiftçinin en iyi şekilde desteklenmesi için bu para bir an önce hesabımıza geçmelidir. Bankalara boş yere faiz ödüyoruz. Milletvekillerimize durumumuzu anlattık. En kısa sürede bu paranın hesabımıza geçeceğini söylediler. Kendilerine alacağımız olan bu paranın bir an önce hesabımız geçmesi için gösterdikleri ilgi ve girişimlerden ötürü de teşekkür ediyoruz” dedi. 

“ÇİFTÇİYİ EN FAZLA DESTEKLEYEN KURUM TARİŞ’TİR” 

“Kooperatif olarak çiftçilerimizi en iyi şekilde desteklemeye çalışıyoruz” diyen Altan, “Tohum, gübre, ilaç ve mazot gibi ana girdi kalemlerinde çiftçiyi en fazla destekleyen kurum olarak TARİŞ’i örnek verebilirim. Bu sene mahsuller gayet iyi durumda ve fazla bir hastalık durumu da söz konusu değil. Çiftçilerimiz büyük bir özveriyle tarımsal üretim yaparak iyi ürün yetiştirme gayreti içerisindeler. Bu seneki girdi maliyetlerin yüksek olmasından dolayı büyük bir sıkıntı söz konusu. Bu sıkıntıyla birlikte pamuk fiyatlarının gerilemesi de çiftçiyi kara kara düşündürüyor. Çiftçiler önümüzdeki sezona bu şekilde girerlerse zarar edeceklerini söylüyorlar. Devletimizin bu noktada desteklerini bekliyoruz. Herkes haklı olarak alın terinin karşılığını almak ister. Amacımız çiftçiyi en iyi şekilde destekleyip ürünlerini en iyi fiyattan alabilmektir. Tarımı sürdürülebilir hale getirmek için elimizden geleni yapmak zorundayız. Çiftimizin kalan yüzde 30’luk destekleme beklentisi de devam ediyor” diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.