Taşeronlar da sendikadan yararlanacak

Taşeronlar da sendikadan yararlanacak

İncirliova Belediyesi ile Belediye-İş sendikası arasında, belediye şirketinde çalışan personeller için toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında belediyede çalışan taşeron işçiler de sendikadan yararlanmış olacak.

A+A-

İncirliova Belediyesi’ne ait İncir-Bel şirketi ile Belediye-iş sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın makam odasında imzalanan törende Belediye-İş Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, Başkan Yardımcısı Osman Pınar, Belediye Başkan Yardımcıları Feride Hülya Erginer, Mehmet Güler, İnsan Kaynakları Müdürü Özgür Destici, Mali Hizmetler Müdürü Çetin Bayatlı, İncir-Bel Şirket Müdürü Hüseyin Kocabıyık, Sendika İş Yeri Temsilcileri Özlem Kızıltaş, Mehmet Çevik, İsmail Tabak ve Emrah Alimoğlu katıldı.

“EMEKÇİLERİMİZ MAĞDUR EDİLMEDİ”

Belediye-İş Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, sendikayla İncirliova Belediyesi şirket çalışanlarının imzaladığı ilk sözleşme olduğunu belirterek, “Şeffaflık ilkesi ve ortak akılla yürüttüğümüz bir sözleşme süreci oldu. TÜİK’in açıkladığı enflasyon farkı karşısında emekçilerimiz mağdur edilmedi. Her iki tarafta emekçinin yanında yer aldı. İncirliova Belediye Başkanımız Aytekin Kaya’ya işçiden yana olan duruşu ve desteği için teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemiz tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olsun.” dedi.

“HER ZAMAN EMEĞİN VE EMEKÇİNİN YANINDAYIZ”

Görevi devraldığı günden bugüne işçi maaşlarının ödenmesi konusuna önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Kaya da şöyle dedi:
“İki yılı aşkın süredir maaşlarımızı düzenli ödüyoruz. Hiçbir aksaklık yaşamadık, geçmiş dönemlerde birçok mağduriyet yaşanmasına rağmen, biz işçilerimizi hiçbir zaman mağdur etmedik. Sendikamız ile yaptığımız bu sözleşme ile de belediyemizin tüm imkânlarını zorlayarak işçi kardeşlerimizin maaşlarını iyileştirmeye çalıştık. Mesai arkadaşlarımızın her türlü haklarını korumak için belediyemizin bütün imkânlarını seferber ediyoruz. Gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesinin tüm kazanımlarının gece gündüz demeden ilçemiz için canla başla çalışan işçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz her zaman emeğin ve emekçinin yanındayız. Bu vesileyle Belediye-İş Aydın Şube Başkanı Sayın Hidayet Yaman başta olmak üzere tüm sendika yöneticilerimize, toplu iş sözleşmesi sürecine emek veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.