Aydın’da kanser iki kişiyi daha hayattan kopardı Aydın’da kanser iki kişiyi daha hayattan kopardı

Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Musa Ölmez'in haberine göre, Söke'de kavşakların bayram tatili boyunca 24 saat esasına göre denetleneceği bildirildi. Söke İlçe Trafik ve Bölge Trafik ekipleri, Sazlı’dan Özbey Kavşağı’na kadar sinyalizasyon sistemine bakılmaksızın araç akışını bizzat sağlayacak. 

EKİPLER SÜREKLİ GÖREV BAŞINDA OLACAK

Söke’de başta kurban pazarı olmak üzere alışveriş merkezleri, resmi ve sivil emniyet ekipleri tarafından denetlenecek. Geçen yıl sadece Kurban Bayramı tatilinde emniyet kayıtlarından elde edilen rakamlara göre, Söke kavşaklarından Kuşadası, Didim, Bodrum ve daha güneyde bulunan turizm kentlerine 2 milyon aracın geçiş yaptığı kaydedildi. Demiralp, hem trafik akışının seri şekilde sağlanması hem de vatandaşların huzurlu bir şekilde alışveriş yapması için, alışveriş merkezleri ve kurban pazarında resmi ve sivil ekiplerin sürekli devriye halinde olduğunu dile getirdi. 

Soke Emniyetinden Cok Onemli Uyarilar Geldi 478609 B738Deaff73Bc09Aab65F293D6405E93

YANKESİCİLİK VE DOLANDIRICILIK UYARISI

Demiralp, tüm bunların yanı sıra, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı önemli uyarılar yaptı. Demiralp, sahte para konusunda da teyakkuzda olunması gerektiğine işaret etti. Özellikle Söke-Bodrum Karayolu üzerindeki işletmeler ve kurban pazarlarında para hareketliliğinin yüksek olmasından dolayı, sahte paraya karşı tedbirli olunmasını istedi. 

Soke Emniyetinden Cok Onemli Uyarilar Geldi 478609 225Abf556A777613A25Ff676Bc8Bbda7

SÜRÜCÜLER ÇOK DİKKATLİ OLMALI

Demiralp, “Arife günü sabah saatlerinden itibaren yoğunluğun başlaması bekleniyor. Sazlı girişindeki ışıklı kavşakta yığılmanın önüne geçebilmek için Bölge Trafik İstasyon Amirliğimize bağlı trafik ekipleri bu kavşakta trafik akışını, trafik ışıklarına bakılmaksızın kendileri sağlayacaklar. Söke’nin en problemli ikinci kavşağı da Novada Kavşağı. Buradan başlayıp Bağarası Kavşağı, Muradiye Kavşağı, Garnizon Kavşağı ve Özbey kavşaklarında da trafik akışını ilçe trafik ve asayiş ekiplerimiz sağlayacak. Bizim sürücülerden en önemli ricamız, hız sınırlarını aşmamaları, takip mesafelerini korumaları. Uzun yola çıkan sürücülerimizin mutlaka belirli saatler arasında yolda dinlenmeleri ve yola uykusuz çıkmamaları. Bu vesileyle de tüm halkımıza şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

 
 

Muhabir: Musa Ölmez