"TDP siyaset tarihinde bir ilke imza atacak"  

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Aydın'ın Efeler ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Parti binasının açılışını yaptıktan sonra konuşan Sarıgül, yapacakları genel kurulda genel başkan adayını, parti üyelerinin seçecek olmasının, Türk siyaset tarihinde bir ilk olacağını kaydetti.
TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Aydın’da, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Görüştüğü esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Sarıgül, vatandaşların hayatından memnun olmadığını belirtti. Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’ndeki partisinin il binasının açılışını gerçekleştiren Sarıgül, burada bir basın açıklaması düzenledi. Sarıgül’e Türkiye Değişim Partisi Aydın İl Başkanı Selçuk Yasan da eşlik etti.
“TDP DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTARACAK”
TDP İl Başkanı Selçuk Yasan’dan övgüyle söz eden Sarıgül, “Aydın’da kale komutanımız, teşkilat başkanımız, bayrağımızı koruyan Selçuk başkanımızdır.” dedi. Vatandaşların geçim derdinden söz eden Sarıgül, “Aydınlı kardeşim acaba çocuğuna, iş bulabiliyor mu, işçiler, memurlar, emekliler aldıkları maaşla geçinebiliyor mu? Çiftçiler ürettiğini satabiliyor mu? Sattığı zaman para kazanabiliyor mu? Cennet Aydın’da her şeyi üretme imkanı varken, ne yazık ki yurt dışından gıda ithal ediyoruz. TDP olarak ülkemizi gıdada dışa bağımlı olmaktan yüzde yüz kurtaracağız. Çiftçimizin ürettiği ürünleri hem alacağız hem de karşılığını vereceğiz.” dedi. 
“ÜRETİLEN ÜRÜNLER İÇİN NEDEN ALIM GARANTİSİ YOK?”
Çiftçilerin ürettiği ürünler karşısında hükümetin alım garantisi vermesi gerektiğini ifade eden Sarıgül, şöyle devam etti:
“Köprülere, otoyollara alım garantisi, taşıt garantisi var da çiftçilerin ürettikleri ürünler için neden alım garantisi yok? Aydın’ı daha zengin, daha güçlü gelişmiş bir şehir yapmak için el birliğiyle çalışacağız. Ülkemizde son yıllarda üretimi konuşmuyoruz. Aydın’ın derdine çaresi bulması gerekenler milletvekilleridir. Onlar ‘bir dönem daha nasıl seçilirim’ diye onun hesabını düşünüyorlar. Tek derdi koltuk olan siyaset lobisini evlerine göndereceğiz.”
“GENEL BAŞKANI ÜYELER SEÇECEK”
Sarıgül, “Bu seçim sistemini yüzde yüz değiştireceğiz. Partiye kayıtlı tüm üyeler pazar günü sandık başına giderek, Türkiye tarihinde ilk defa bir genel başkanı partiye kayıtlı üyeler seçecek. Bir genel başkan partiye kayıtlı üyelerine güvenemezse vatandaşa nasıl güvenecek? TDP olarak tam demokrasi ve özgürlük geliyor, her siyasi parti bizi örnek olacak.” dedi.  
Genel başkan adayları için başvuruların başladığını ifade eden Sarıgül, “TDP inançlı ve yürekli kadrolarla yola çıkıyor. TDP Türkiye’nin umut çeşmesi olacaktır. TDP Ankara’da kırılmış dökülmüş çeşitli nedenlerle üzülmüş milyonlarca yurttaşımızı vatan sofrası etrafında toplamak için Ankara’ya gidiyoruz. O vatan sofrasında dil, din, ırk, kültür ve mezhep farkı olmasın.” şeklinde konuştu.
“ÖNCE DEVLET, SONRA PARTİ GELİR”
Devletin bütünlüğünün her şeyden önce geldiğini kaydeden Sarıgül, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“O sofrada milyonlarca yurttaşımız doysun istiyoruz. TDP iktidarında torpil ve mülakat kelimelerini duymayacaksınız. Önce devletimizin bütünlüğünü savunan bir partiyiz. Önce devletimiz gelir. Sonra partimiz gelir. Devletimize laf söyletmeyiz. Devletimize kelime ettirmeyiz. Atalarımızın dedelerimizin bize bıraktığı bu bayrağımızı ve toprağımızı en iyi şekilde koruyup kollamak bizim görevimizdir.
AŞI VE İTTİFAK DEĞERLENDİRMESİ
Aşı destekçileri ve aşı karşıtları hakkında da görüş bildiren Sarıgül, “Bilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır. Profesörlerimizle hocalarımızla görüştüğümüz zaman ana fikrimiz mutlaka tüm yurttaşlarımızın aşı yaptırmalarından yanadır. Oylarımız kıymetledir. İlk turda hiçbir grupla ittifak yapılmasını doğru bulmuyoruz. İlk turda her partinin kendi adayını çıkararak kendi oyunu almasını arzu ederiz. Bizim oyumuz neden diğer grupların arasında olsun. İkinci turda zaten şekilleniyor. Ülkemizin yararına olsa destekleriz. Demokratik parlamenter sistem doğru bir sistem.” ifadelerini kullandı.

İzlenme: 677

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar