TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

TEBRİKLER EFELER 

A+A-

Uzun zaman sonra Adnan Menderes Stadı’nda yeniden maç takip etme imkanım oldu. Efeler 09 Spor Futbol Kulübü’nün Kemalpaşaspor’u konuk ettiği mücadelede saha kenarında yer aldık. Açıkcası uzun süre sonra yeniden yeşil sahalarda fotoğraf çekmek ve o heyecanı yaşamak iyi geldi. 

***

Bunları bir kenara bırakırsak önemli bir taraftar desteğinin olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Evet sahada oyuncular maçın skoruna etki ediyor ama 90 dakika susmayan tribünde 12’nci adam olarak görevini fazlasıyla yaptı. Binlerce kişinin izlediği maçı da ev sahibi ekip net skorla kazandı.  
Maça gelirsek lig lideri Efeler için ya tamam ya devam maçı gibiydi. 

***

Kazanması gereken beraberliğe dahi tahammülün olmadığı maçta elbette gergin dakikalar oldu. Ancak tecrübeli oyuncular farkını ortaya koydu ve daha ilk yarıda skor avantajını yakaladı. İkinci yarıda ise skoru korumak yeterken bir de 3’üncü gol geldi. 
Kısacası kurulan kaliteli kadro maçta kendisini hissettirdi. Aslında sezon içinde puan kayıpları olması ve şampiyonluğun son maça kalması da belki çok beklenmiyordu ancak futbol böyle bir oyun olduğu için heyecanlı.  

***
Burada bir parantez de lig yarışındaki Eşin Grup Sökespor ve diğer takımlara açmak istiyorum. Bu mücadelede sonuna kadar yer aldıkları için yönetimleri, teknik heyetleri ve oyuncuları kutlamak istiyorum. Umarım Aydın’dan daha fazla takım profesyonel liglerde yerini alır. Gönlümüz bundan yana.  

***

DİĞER YAZILARI


 

Önceki ve Sonraki Yazılar