Tehlikeli Eğitime Son Verildi

Tehlikeli Eğitime Son Verildi

Koçarlı’nın Kullar Mahallesinde canını tehlikeye atıp kayaların başında derslerini telefonla takip eden öğrencilerin sorunu dile getiren Aydın Kültür ve Turizm Derneği’nin öncülüğünde temin edilen tabletler öğrenciler dağıtıldı. Tehlikeli eğiteme son veri

A+A-

ABDURRAHMAN FIRAT - Kırsal bölgede yer alan Kullar Mahallesinde GSM operatörlerinin şebekeleri çekmemesi nedeniyle 40 öğrenci dağlara tırmanıp kayalara çıkarak uzaktan eğitimlerini sürdürmeye çalışıyordu. Öğrenciler sürekli internet kesilmesi ve ders çalışacak tablete ihtiyacı olduğunu Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Solmaz’a bildirdi. Hem gazeteci hem de Aydın Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fatma Yazıcı’ya ulaşan Mahalle Muhtarı Solmaz, tablet ihtiyaçlarının olduğunu bildirdi. Kullar Mahallesine giden Yazıcı, öğrencilerin ne zor şartlar altında derslerini takip etmeye çalıştığını gördü. Yapılan haberler üzerine hayırsever vatandaşlar, Yazıcı’ya ulaşıp tablet bağışında bulunmak istediklerini söyledi. Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Platformu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, hepsini temin edeceğini bildirdi.

Kullar Mahallesindeki çocukların sesini duyuran Fatma Yazıcı, tabletleri temin eden Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Platformu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve Koçarlı Belediye Başkanı ile birlikte mahalleye gidip 40 öğrenciye tabletlerini teslim etti. Tabletlerini alan öğrenciler çok mutlu olduklarını ve Milletvekili Yavuz’dan internet talebinde bulundu. Yavuz, yetkililerle iletişime geçip internet sorununu en kısa sürede çözülmesi için talimat verdi.

Verdiği sözü tutan ve tablet sorununu kökünden çözen Yazıcı’ya öğrenciler teşekkür etti. Öğrencilerin heyecan ve mutluluğunu görmenin sevinci içerisinde olduğunu aktaran Aydın Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fatma Yazıcı, “Kullar Mahallesi muhtarı köyünde internet çekmemesi ve öğrencilerin tabletlerinin olmaması nedeniyle uzaktan eğitimi takip edemediklerini bizlere iletti. Biz de Kullar Mahallesine gittik. Öğrencilerin canını tehlikeye atıp dağı tırmanıp kayaların üzerinde üçer, beşer gruplar halinde anne ve babalarından aldıkları telefonla ders takip ettiklerini gördük. Bu durumu kamu oyu ile paylaştık. Sağ olsun bir çok hayırsever bize ulaştı yardımda bulunmak istediğini söyledi. Mustafa Sarıoğlu, hepsini temin edebileceğini söyledi. Kısa sürede tabletler temin edildi.  İnşallah geleceğimizin teminatı çocuklarımız, internet sorunu da çözülünce derslerini uzaktan en iyi şekilde takip edip geleceğin doktoru, mühendisi, öğretmeni olup bu ülkeye hizmet edecek. Katkısı olan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

 

Dağıtılan tabletler nedeniyle sevinçleri gözlerinden okunan öğrenciler Başkan Sarıoğlu'na teşekkür ederken, dağıtıma eşlik eden Milletvekili Yavuz ile Başkan Kaplan'a da derslerine sıkı çalışacaklarının sözünü verdiler. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kullar Mahallesi'nde gerçekleşen tablet dağıtımı nedeniyle öğrencilerin eğitimlerine bir nebze de olsa katkıda bulunuyor olmalarından ötürü büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Platform Başkanı Sarıoğlu, "İnşallah dağıttığımız tabletler vesilesiyle bundan sonra derslerini daha düzenli takip imkanına kavuşmuş olacaklardır. Her bir öğrencimizin gözlerinden öpüyor, derslerinde başarılar diliyorum" dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Yavuz, "Bu eğitim-öğretim sezonunda halihazırda uzaktan eğitim devam ederken öğrencilerimizin tablet taleplerine kayıtsız kalmayıp soruna çözüm bulunmuş olmasına bizler de çok mutlu olduk. Umarım bu tabletler vesilesiyle alacakları derslerden daima yüksek notlar alırlar" dedi.

Milletvekili Yavuz ve Belediye Başkanı Nedim Kaplan Tablet dağıtımından sonra mahalle sakinlerinin  talep ve isteklerini dinledi.

dsc-1270.JPG58.JPG

dsc-1275.JPGdsc-1306.JPGdsc-1283.JPGdsc-1298.JPG

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.