Telliel Mağduru olduklarını iddia ettiler!

Telliel Mağduru olduklarını iddia ettiler!

Nazilli’de yaşayan birisi engelli iki kadının Sanayi Sitesi Kooperatifi başkanlığına aday olan Hakan Telliel ve Babası Hüseyin Telliel tarafından evinin ve arsasının hile yoluyla elinden alındığını iddia etmeleri gündeme bomba gibi düştü.

A+A-

MURAT GÜRKAN- Biri içinde hiç oturmadan parasını ödediği evinin elinden gittiğini, diğerinin ise arsasının hile yoluyla elinden alındığını iddia eden mağdur kadınlar konuyu yargıya taşımalarına rağmen davaları kaybettiklerini belirterek; “Baba ve oğul Telliel’e haklarımızı helal etmiyoruz” dediler.
Nazilli’de yaşayan 78 yaşındaki Aysel Şengel İsabeyli Mahallesinde bulunan müşterek arazilerine, geçtiğimiz yıl inşaat yapmak isteyen Hakan Telliel’in talip olduğunu söyledi. Önce araziyi satmak istemediklerini söylemesine rağmen Hakan Telliel’in kendisine satmaları için ısrar ettiğini anlatan Şengel; “Biz arka cepheye bakan arsayı satabileceğimizi söyledik, kendisi de ısrarla ön cepheye bakan bölümü istediğini söyledi. Bu arazi için altın bozdurduğunu ve zarar ettiğini söyledi. Biz kendisine zararını karşılayalım dedik ama kabul etmedi, ısrarına dayanamayınca arka cephedeki araziyi satmak için kendisiyle anlaştık ve tapu dairesine gittik. Orada bize uzatılan evrakı imzaladım ve paramı aldım. Alışverişimiz bittikten sonra arka cephede bulunan arsa üzerindeki ağaçtan portakal toplayıp evimize geldi, ben de ne kadar nazik bir adam satın aldığı arsanın meyvelerinden toplayıp bize ikram ediyor diye düşündüm, ancak daha sonra öğrendik ki, anlaştığımız arka cephedeki arsa yerine, bizim elimizden para olarak daha kıymetli olan ön cephedeki arsayı satın almış. Ben farkında olmadan bunu imzalamış bulundum. Daha sonra konuyu yargıya taşıdım ve kendisine dava açtım ama maalesef davayı kaybettim. Okumadan imzaladığım sözleşme nedeniyle daha kıymetli olan müşterek arazimden oldum bunun yüzünden de kardeşlerimle de aramız açıldı, kendisine hakkımı helal etmiyorum” dedi.

EVİMDEN OLDUM
Telliel mağduru olduğunu iddia eden diğer bir isim de Maliye’den emekli 57 yaşındaki engelli Kübra Alkan oldu.
Alkan, 10 yıl önce Hakan Telliel’in inşaat yapan babasının polis okulu yakınında kat karşılığı yapacağı beş katlı bir apartmanın 3. katı için anlaştığını ve bankadan kredi çekerek daire parasını peşin  ödediğini ve bir süre sonra inşaatı yapan müteahhittin kaçtığını anlattı.

Daire parasını ödemesine rağmen inşaat halinde olması nedeniyle tapusunu alamadığını ileri süren Alkan, Hüseyin Telliel’i mahkemeye verdiğini ancak davayı kaybettiğini belirterek; “Mahkeme masraflarını da ben ödemek zorunda kaldım, borçlarım daha yeni bitti, koca evimi yediler hakkımı helal etmiyorum” diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.