KADİR CEYHAN

KADİR CEYHAN

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Teokrasi Uykusu

A+A-

Renkli kağıtlara idame ettirilmiş hayatlarda tuzaklara kapılanlar bir parça peynir için tüm ömürlerini bir kılçık tanesi boğazlarında geçirmeye tutsak edilmişlerdir. Hiçlik ile bütünleşmeye gayret gösteremeyenler yahut bu uğurda ruhlarını feda etmeyenler dünyevi illiyette boğulmaya tutsak edilmişlerdir.
Seçenler veya seçilenler hikayesi asırlar boyu sürerken bir tarafta krallar monarşilerini demokrasiyle süründürürken diğer cenahlar gafletteki gözlerindeki teokrasiyle uyuklarlarken bir anda bir hiçlik patlak verir ve gerçekliğin gerçekten gerçek gerçeklik olmadığını açığa çıkarır.
O vakit o vakittir ki gıybet dürtülerinde birbirlerini çekiştirenler sembolik dillerle anlatılmaya çalışılan frekans verilerini alamayanlara harap edilecektir. Bir Oytun nehir gibi akacaktır ferah meltemlerin eşliğinde kanlar. Onlar diyeceklerdir bizim haberimiz yok, bizler bilmeyenleriz. Onlara denilecektir sizler ruhlarınızdaki külfet ile var oldunuz ve eşlik ettiğiniz yılanlarla kovuldunuz. Bir ses işitilecektir deliliğin bağrında ve lütuf olacaktır taşlara dillenmek ve konuşacaktır tüm gayretiyle yalnızlık böbürlenenlerin önünde.
Tartılacaktır tartılacak olanlar ve koyulacaklar terazilere arttırılacak olan. Denilecektir zebanilere şüheda kalan ve oyulacaktır gözler rüyada olan. Sihirler alemine akacaktır dünyada dolan ile baş eden ikrarda solan. Soğuk terler damlayacaktır koyunlarından lal olacaktır saçlarını yolan.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.