Mehmet Demir, geçtiğimiz pazar günü eşi Nursel Demir ile birlikte kızı Deren Demir’i YKS’ye yetiştirmek üzere yola çıktı. Efeler’de Muğla Bulvarı üzerinde kırmızı ışıkta bekleyen Mehmet Demir’in yanına gelen trafik polisleri yaya geçidinde durduğunu söyleyerek Demir’i sert bir dille uyardı.

KUSURUNU KABUL ETTİ AMA…

Kızını sınava yetiştirmeye çalıştığını söyleyen Demir, trafik kusuru işlediğini kabul ettiğini söyleyerek ceza kesilecekse plakaya kesilmesini istedi. Demir, istenirse kızını bıraktıktan sonra gelebileceğini de belirterek yeşil ışığın yanmasıyla birlikte yoluna devam etti. Ancak Demir’i takip eden motosikletli polisler ile Mehmet Demir arasında tartışma çıktı. Yaşanan bu tartışmanın görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından olay tepki çekti. Genç kızın yakarışlarının da yer aldığı görüntülerin internet ortamında yayılmasının ardından Aydın Valiliği inceleme başlattı.

aw224593-02.jpg

Aydemir'in mutlu günü Aydemir'in mutlu günü

‘EVRAK KONTROLÜ YAPILDI’

Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan Aydın il merkezinde bir sürücü ile trafik polisi arasında meydana gelen tartışmaya ilişkin görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki hususların kamuoyunun bilgisine sunulması gerektiği anlaşılmıştır. 9 Haziran 2024 Pazar günü saat 08.03'de Muğla Bulvarı, Yeni Dörtyol Kavşağı’ndaki kırmızı ışıklar yandığı sırada yaya geçidinde duraklayan araç sürücüsünün görevli motorize trafik polisi tarafından ikaz edilmesiyle başlayan tartışma sonrasında olay yerine intikal eden trafik ekiplerince yapılan incelemede; araç sürücüsünün çocuğunu sınava götürdüğünün anlaşılmasıyla gecikmeye mahal vermemek için evrak kontrolleri yapılarak yoluna devam etmesi sağlanmıştır. Öğrencinin katılacağı sınava geç kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Konunun tüm yönleriyle araştırılması için 'inceleme' başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı