Tesisler açıldı, çalışmalar başladı 

Tesisler açıldı, çalışmalar başladı 

Koronavirüs normalleşme sürecinde spor tesisleri kapılarını açarken Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde de sporcular aylar sonra ilk kez antrenman yaptı. Tesislerde koronavirüse karşı sıkı önlemler alındı.    

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA- Türkiye’de koronavirüs sürecinde Mart ayında spor tesisleri kapatıldı. Bu süreçte tesislerde çalışamayan sporcular evlerinde yaptıkları antrenmanlarla çalışma gerçekleştirdi. Ancak normalleşme sürecinde alınan yeni kararla spor tesisleri kapılarını tekrar açtı. Bu karar sonrasında Aydın’ın ilçelerinde de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde çalışmalar başladı. Bu kapsamda 18 yaş altı olan sporcuların İçişleri Bakanlığı tarafından izin verilen gün ve saatlerde spor yapacakları, 18 yaş üstü sporcularında belirlenen zamanlarda tesisleri kullanabileceği ifade edildi. Temas gerektirmeyen branşlarda başlatılan çalışmalar antrenörler eşliğinde yapılırken koronavirüse karşı da önlemler alınıyor.   

“FAALİYETLERİMİZ BAŞLADI”
Konuyla ilgili bilgi veren Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Hamide Ercan, “Alınan karar sonrası tesislerimizi Mart ayında kapatmıştık. 2,5 aydır tesislerimiz kapalıydı. Bu süreçte sporcularımız da evlerindeydi. Ancak biz evde kalan sporcularımız spordan mahrum kalmasınlar diye online etkinlikler düzenledik. Yarışmalar gerçekleştirdik. Bu yarışmalarda derece elde edenlere antrenörlerimiz kupa ve hediyelerini evlerinde teslim etti. Bu hafta itibariyle de bize Bakanlığımızdan yazı geldi. Bu yazı kapsamında tesislerimizi yeniden açtık. Fiziksel temas gerektirmeyen spor branşlarında faaliyetlerimiz başladı” dedi.  

TEDBİR ELDEN BIRAKILMIYOR
18 yaş altı milli sporculara daha önce alınan kararla izin verildiğini anımsatan Ercan, “Şuanda diğer sporcularımız da Bakanlık tarafından sokağa çıkmalarına izin verilen sürelerde tesislerimizde antrenörlerimiz eşliğinde çalışıyorlar. 18 yaş üstü sporcularımızda zaten her hangi bir kısıtlama yok” dedi. Tesislerde koronavirüse karşı  önlemleri çok sıkı tuttuklarını belirten Ercan, “Tesislerimiz tamamen dezenfekte edildi. Kapı girişlerine de el dezenfektanı koyuldu. Her gün de düzenli olarak ilaçlama yapılıyor. Her türlü tedbir alınıyor. Havalandırmalarımızı yapıyoruz. Genel olarak açık alandaki tesislerimizde çalışmalar gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.