(GÜLAY ÖZTEKİN) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Buharkent Otobüs Terminali ve Düğün Salonu açılışında Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı AK Partili Mustafa Savaş’ı ve hükümeti hedef aldı. Tezcan, “Bu milletin yalana dolana, Aydın halkının boş vaatlere karnı tok. Çünkü bu milletin derdini bilen ona hizmet eden 'Topuklu Efe'si, Özlem Çerçioğlu var. Bu milletten sana oy moy yok” dedi.

CHP Parti Meclis üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın'ın her yerini gezdiklerini belirterek, iktidara seslendi: “Alnımız ak, başımız dik. hem Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne hem Buharkent'e yakışan tesisin açılışındayız. Aydın Büyükşehir sıfırdan bir büyükşehir kurdu, Aydın'ın alt yapısını sıfırdan kurdu. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Fazla gürültü iftira ile çamur atmakla vaktinizi geçireceğinize Aydın Büyükşehir’in hizmetlerine bakın örnek alın” dedi.

BU MİLLETİN YALANA DOLANA KARNI TOK
Seçim çalışması sürecinde Aydın'da ve Buharkent'te bir iftira kampanyası yürütüldüğünü iddia eden Tezcan, Buharkent’te yeniden belediye başkan adayı olan belediye başkanının 5 yılda yapamadıklarının hesabını vermek yerine Millet İttifakı'nın belediye başkan adayına iftira atmaya başladığını söyledi. Aynı alışkanlığın büyüşehirde de devam ettiğini sözlerine ekleyen Tezcan, “Bir aday çıkarmışlar. Aday arkadaşımız bir milletvekili; 17 yıldır iktidar olan AKP'nin milletvekili. Elinde parlamento, hükümet yetkisi var. Aydın'a hizmet etmek varken, Aydın'ın ihtiyaçlarına arkasına dönmüş, kulağını tıkamış, bugüne kadar Aydın'ı görmemiş, şimdi seçimde aday olunca Aydın aklına gelmiş. Bugüne kadar yapmadıklarını yapacağım diye millete anlatmaya çalışıyor. Bu milletin yalana dolana karnı tok. Bu milletin boş vaade karnı tok. Çünkü bu milletin önünde derdini bilen ona hizmet eden 'Topuklu Efe'si var, Özlem Çerçioğlu'su var” dedi.

“SANA OY MOY YOK”
Adın Büyükşehir Belediyesi'nin her zaman halkının, üreticisinin, çiftçisinin yanında olduğunu vurgulayan Tezcan, “Büyükşehir Belediyesi her zaman üretici ve tüketiciye hizmet etti. Siz ise 7,5 milyon işsiz, 20 milyon yoksul yarattınız. Her asgari ücretliye açlığa mahkum ettiniz. Bu memlekette 650 bin esnafa kepenk kapattınız. Çiftçiyi yoksulluğa ve borca mahkum ettiniz. Şimdi çıkmışsın Aydın’a gelmişsin tarımın bağrında, göz bebeği olan yerde çiftçinin yüzü gülmüyor toprağın yüzü gülmüyor. Sana oy moy yok. Aydınlı sana oy vermeyecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN