Ticaret Bakanlığı 2 bin 500 personel alacak
Yayınlanma:
ABONE OL

Ticaret Bakanlığı 2 bin 500 personel alacak

Ticaret Bakanlığı, merkez ve bölge müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 2 bin 500 personel alımı yapacak.

Ticaret Bakanlığı personel alımı Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan ilana göre, Ticaret Bakanlığı’nın merkez ve bölge müdürlüklerine 200 muayene memuru, 1300 gümrük muhafaza memuru ve 1000 büro personeli alınacak. Başvurular dijital ortamda 21- 30 Kasım 2022 tarihleri arasında saat 17:00’a kadar alınacak. Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı üzerinden başvurularını gerçekleştirecek. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

ALIMI ŞARTLARI!

Sınava katılma şartları şu şekilde:
- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
-Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
- En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk/eşdeğer sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik/eşdeğerlik belgelerini jpeg formatında tarayarak başvuru sistemine eklemeleri gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.