TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Toparlanma vakti demiştik  

A+A-

Cumartesi günü kaleme aldığım yazımda ‘Şimdi toparlanma vakti’ başlığını kullanmıştım. Başlığa konu olan ise Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın ligdeki performansıydı. İlk 4 haftada alınan mağlubiyetler sonrası takımın bir çıkışa ihtiyacı olduğu açıktı. Bunu başarmak için de en büyük fırsat iç saha maçlarıdır. Her şey güzel başlayıp güzel bitti diyebiliriz. 
Kötü sürecin ardından Kuzeyboru’yu sahasında konuk eden Aydın’ın Sultanları, salondan galip ayrılması başardı. Kazanmak elbette güzel ancak net skor ve iyi oyun gelecek için daha umut verici oldu. Şehre kattığı havayla voleybolun Aydın’da daha çok ilgi görmesini sağlayan bir takımın hem ligde hem de Avrupa’da aldığı sonuçlar önemli.  Bu nedenle sadece bir voleybol maçı olarak bakmamak lazım. 
Ligin uzun maraton olduğunu daha önce belirtmiştim. Bu nedenle çok fazla kaybedilmiş bir durum yoktu ilk 4 hafta için baktığımızda. Ancak yine o süreçten en azından 2 galibiyet çıkarılabilseydi fena olmazdı. Şimdi takımın önüne bakarak galibiyet serisi için çabalaması lazım. Oyuncu kalitesi bunu başarabilecek seviyede olduğunu maçların içindeki performansıyla gösterdi. 

***
Biraz da futbola çevirirsek yönümüzü Bölgesel Amatör Lig’in başlamasına çok kısa süre kaldı. Takımların yaptığı transferler, sezon öncesi hazırlıklar gibi daha birçok konunun ne denli iyi olduğunu görmek için lig çok önemli. Nasıl başlarsa öyle gider denir ya. Bu nedenle sezon başlangıçlarının takımların motivasyonunda çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kolay bir sezon olmayacak ancak profesyonel liglerde şehri temsil eden takım sayısının artması için önemli bir süreç yaşanacak. Çok heyecanlı geçeceğine inandığım ligde başta Aydın ekipleri olmak üzere tüm takımlara başarılar diliyorum.  


 

Önceki ve Sonraki Yazılar