(MURAT TAN) CHP’den yeniden aday gösterilmemesinin ardından DP’den aday olma kararı alan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın Futbol Sokak’taki seçim bürosunun açılışı, DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’ın katılımıyla gerçekleşti.

Geçtiğimiz 23 Ocak’ta birçok Sökeli vatandaşın katılımıyla Saray Düğün Salonu’nda DP’den belediye başkan adaylığını açıklayarak ‘Daha yapacak çok işimiz var’ sloganıyla seçim çalışmalarının startını veren Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın Futbol Sokak’taki seçim bürosunun açılışı, DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’ın katılımıyla gerçekleşti.

“SÖZLERİME ‘SÖKE’Yİ ÇOK ÖZLEMİŞİM’ DİYE BAŞLAMAYACAĞIM”

DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, DP Söke İlçe Başkanı Musa Avcı, Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay, Söke Belediye Meclisi Üyesi Fahri Sivrioğlu, Hüsamettin Yaman, Yusuf Yaya, bazı mahalle muhtarlarıyla STK temsilcilerinin yanısıra çok sayıda vatandaşın da hazır bulunduğu açılış töreninde vatandaşların, “Dik dur eğilme, Söke seninle’ sloganları ve alkışları arasında konuşma yapan Toyran, bir dönem daha belediye başkanı olarak Söke’ye hizmet için destek istedi. Seçim bürosu önünde kurulan platformda sözlerine başlamadan önce çocukları Gizem ve İsmail Toyran’ı da yanına çağıran DP Söke Belediye Başkan Adayı Süleyman Toyran, “Ben sözlerime ‘Sizleri çok özlemişim’ diyerek başlamak istemiyorum. Bu 5 yıllık süre içerisinde ne bizler sizleri, ne de sizler bizleri özleyecek kadar ayrı düştüğümüzü düşünmüyorum. Her zaman sizlerleydik, sizlerin yanındaydık. Seçimden seçime hatırlanan bir seçmen kitlesi, seçimden seçime seçmenini hatırlayan bir başkan profili çizmediğimi düşünüyorum” dedi.

“SEÇİMİ KAZANMAYA EN YAKIN ADAYIM”

“Yetki verilirse Süleyman Toyran yine gecesini gündüzüne katarak sizlerin hizmetinde olacaktır” diyen Toyran, “Özellikle seçim sürecinin başlamasıyla ve iki partili ya da iki adaylı bir seçim sistemiyle, ittifak adaylarının seçmeninin tamamını kucaklamaması ve beklentiyi karşılamaması, seçmende üçüncü aday çıkmayacak mı beklentisine sebep olmuştur. Bizler de sizin beklentilerinizin sonucunda üçüncü aday olarak karşınızdayız. Daha 15 gün önce Pazar girişinde yine bir partimizin seçim bürosunun açılışında bu kalabalığın yarısı kadar olmayan bir kalabalıkla neredeyse seçimi bitirip, seçimin galibi biziz diyen arkadaşlara gelin bu kalabalığı görün diyorum. Sizlerin desteğiyle seçimi kazanmaya en yakın aday ve grup biziz diye düşünüyorum. DP İl Başkanımız ve Genel Başkanımızın teveccühleriyle DP’den belediye başkan adayı olarak karşınızdayım” diye konuştu.

“YA KAZANACAĞIZ, YA KAZANACAĞIZ”

Kendisinin ‘Üçüncü aday’ olarak çıkmasının Söke’de dengeleri bozduğunu ve birçok kişinin uykularını kaçırdığını söyleyen Toyran, “Başta, ‘Üç bin oy alırsa burnuma halka takar Söke’nin sokaklarında gezerim’ diyenler, şimdi ‘15 bin oy alır ama seçilme şansı yine olmayacak, gelin oyunuzu yabana götürmeyin’ deyip kapı kapı dolaşıyorlar. Ben inanıyorum ki sizler bize bu desteği vereceksiniz. Biz de mevcut belediyede yine seçilmiş belediye başkanı olarak yine sizlerin emrinde çalışacağız. Bu tablo gösteriyor ki korku dağları sarmış, korkunun ecele faydası yok. Bu yarışa girdik, ya kazanacağız, ya kazanacağız” dedi. Konuşmasının bir bölümünde bazı partilileriyle vatandaşların ‘Dik dur eğilme, Söke seninle’ sloganı üzerine, “Bu zamana kadar eğilmedik, kimse de eğilmemizi beklemesin” diyen Toyran, “5 yıllık sürede yaptıklarımız ortada. Önümüzdeki dönemle ilgili bu zamana kadar birçok belediye başkan adayımız projeleriyle ilgili bir çok şeyi paylaşmadı. Önümüzdeki dönemle ilgili hazırlıklarımız tam” dedi.

TOYRAN YENİ DÖNEMDEKİ PROJELERİNİ PAYLAŞTI

Yeni dönemdeki projeleriyle ilgili de konuşan Toyran, “2014 yılında başladığımız Kentsel Planlama ve Kentsel Dönüşüm ile ilgili çalışmalarımızda son noktaya geldik. Belki ilçe bazında ilk defa bakanlık onayı almış nadir ilçelerden biriyiz. Söke merkezde 25 dönümlük alanda Kentsel Dönüşüm ile ilgili çalışmalara en kısa zamanda başlayacağız”Söke’de trafik ve otopark sorununu çözeceğiz. Çarşamba pazarının olduğu alanla eski zirai donatıların olduğu alan yaklaşık bin 200 araçlık otopark ve sosyal donatı merkezleriyle tam kapalı pazaryeri sözü veriyorum. Galericilerin Söke dışına alınması için de ön çalışma yaptık. Bunu da kısa zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz. Söke Belediye önü ve meydanının yeni şekliyle düzenlenerek sizlerin hizmetinize sunulmasını sağlayacağız. Yenikent Mahallesi’nde gençlik merkezi kuracağız. Söke için çok büyük önem verdiğimiz, Türkiye’de örnek olacağını düşündüğümüz Efes Sineması’nda Söke’ye güzel bir kültür merkezi kazandırmayı da söz veriyorum. Kemalpaşa evleriyle ilgili çalışmalarımız devam edecek. Oradaki kamulaştırma ve restorasyon çalışmaları önemsediğimiz bir projedir. Söke için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

UYSAL SÖKELİLERDEN TOYRAN’A DESTEK İSTEDİ

Toyran’dan sonra Sökelilere seslenen DP Genel Başkanı Uysal, iki adaylı dayatılan sisteme karşı DP olarak tüm yurt çapında seçimlere müstakil girme kararı aldıklarını söyleyerek Süleyman Toyran’a Sökelilerden destek istedi. Platformdaki konuşmasında genel politikalar üzerinden da bazı açıklamalar yapan Uysal, daha sonra beraberindeki DP Söke Belediye Başkan Adayı Toyran, DP İl Başkanı Emanet, İlçe Başkanı Avcı ve meclis üyeleriyle birlikte seçim bürosunun açılış kurdelesini kesti. Seçim bürosunda vatandaşlarla bir araya gelerek Toyran’a seçimlerde destek vermelerini isteyen Uysal, partililerinden de seçim sürecinde sahada canla başla çalışmaları için söz aldı.

toyran-rakiplerine-meydan-okudu-korkunun-ecele-faydasi-yok-90978-6dd3f4dc44d823a1da549b220f9c03dd.jpgtoyran-rakiplerine-meydan-okudu-korkunun-ecele-faydasi-yok-90978-59bfddcce1e90b18b1b3a48382f96a95.jpgtoyran-rakiplerine-meydan-okudu-korkunun-ecele-faydasi-yok-90978-3456e46c67e85fc67ca7ad34df5a8531.jpgtoyran-rakiplerine-meydan-okudu-korkunun-ecele-faydasi-yok-90978-09567c4b81ce90eccb6ecfee37843e94.jpgtoyran-rakiplerine-meydan-okudu-korkunun-ecele-faydasi-yok-90978-d8e2b4685eb94a4b32946697b3af1e5b.jpgtoyran-rakiplerine-meydan-okudu-korkunun-ecele-faydasi-yok-90978-fef7a6412d8e04b3aa245ff967d402fb.jpg


Kaynak: MEHMET ALİ CİNTOSUN