Prof. Dr. Murat Çekilmez, Künkcü’den kazı çalışmaları devam eden antik kentin turizme kazandırılması konusunda destek istedi.

Kültürel değerlere sahip çıkma konusunda kararlı olduklarını söyleyen AYESOB Başkanı Künkcü, antik kentin ziyarete açılmasının, Aydın’ın turizm potansiyeline olumlu yansıyacağını belirtti.  

Aydemir'in mutlu günü Aydemir'in mutlu günü

A W225212 01

“ESNAFIMIZ DA KAZANACAK”

Başkan Künkcü, “Bu tarihi mirasın gün yüzüne çıkarılması ve turizme kazandırılması için her türlü desteği vermeye hazırız. Antik kentler, yerel esnafın iş potansiyelini artıran önemli turizm noktalarıdır. Tralleis’in turizme açılmasıyla birlikte yerel esnafımız da bu hareketlilikten olumlu etkilenecek. Turistlerin bölgeyi ziyaret etmesi, esnafa yeni iş fırsatları ve ekonomik kazançlar sağlayacak. Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, Tralleis'in turizme kazandırılması konusunda üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız ve bu süreçte aktif rol alacağız” dedi.

“GÖRÜŞME VERİMLİ GEÇTİ”

Tralleis’in turizme kazandırılması amacıyla Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile birlikte proje geliştirmeye çalıştıklarını söyleyen Prof. Dr. Murat Çekilmez, görüşmenin verimli geçtiğini belirtti.

1 YIL İÇİNDE AÇILACAK

Prof. Dr. Çekilmez, “Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Aydın’a gerçekten sahip çıkan çok önemli bir kişi olduğunu düşünüyorum. Böyle bir başkana sahip olduğu için Aydın çok şanslı. Yaklaşık 1 yıl içerisinde Tralleis’i turizme kazandıracağız. Kazılarda yaklaşık yüzde 10’unu açabildik. İnşallah hedefimiz bir yıl içinde Tralleis’i ziyarete açmak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA