TRT Akademi Aydın’da öğrencilerle buluştu

TRT Akademi Aydın’da öğrencilerle buluştu

Geleceğin İletişimcileri, TRT uzmanlarının katkılarıyla yetişiyor.

A+A-

ABDURRAHMAN FIRAT- TRT’nin yayıncılık tecrübesini üniversiteli gençlerle buluşturan TRT Akademi Atölye çalışmalarının 2019 yılındaki son durağı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi oldu. 

Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde üç gün sürecek olan eğitim programında iletişim öğrencileri, televizyon ve habercilik alanında TRT çalışanlarıyla atölye çalışması yapacak. 

 Programın ilk gününde açılış konuşması yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halim Esen, TRT’nin bir okul olduğunu ve bütün öğrencilerin üç gün sürecek programda alanında deneyimli isimlerdin tecrübelerinden, bilgi birikimlerinden faydalanmalarını söyledi.

ADÜ’deki iletişim fakültesi öğrencileriyle buluşan TRT Eğitim Dairesi Başkanı Kudret Doğandemir, “Bir kamu kurumu olan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu sahip olduğu bilgi birikimlerini, tecrübelerini geleceğin iletişimcileriyle paylaşmaya devam ediyor. Geçen hafta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde  eğitimlerimiz vardı. Bu hafta Ege’nin güzel ve şirin ili Aydın’da Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileriyle buluştuk. Burada haberden spora, belgeselden müziğe eğlenceye kadar pek çok alanda TRT’nin sahip olduğu bilgi birikimini, tecrübesini geleceğin iletişimcisi öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Adnan Menderes Üniversitesi 19. İletişim fakültemiz. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmalarımız daha devam edecek. Atölye çalışmalarının yanı sıra akademi söyleşileri de yapıyoruz. Her ay bir üniversitede belirlediğimiz bir konu üzerinde geleceğin iletişimcilerinin kafasında biriken soruları cevaplar oluşturacak konuklarıyla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

TRT Akademi Editör Yardımcısı Erkem Özdemir ilk gün atölye çalışmaları, geleceğin iletişimcileri yarışması ve TRT hakkında bilgi verdi. 
TRT Haber editörü Fatih Şahingöz, haber ve haberciliğin temel ilkeleri, haber yazma teknikleri, TV haberciliği ve yayın ilkelerini anlattı.

TRT başkameramanı Murat Orhan, TRT yapımcıları Hatice Gürler Yazıcı ve Erhan Taşdemir’in eğitici olarak katıldığı programda, stüdyo ve aktüel prodüksiyon teknikleri, kamera çekim yöntemleri ve habercilik alanında tecrübe paylaşımı yapılacak. Geleceğin İletişimcileri Yarışması ve TRT Belgesel Ödülleri hakkında öğrenciler ayrıntılı olarak bilgilendirilecek. 
TRT Akademi atölye çalışmaları 2020 yılında da gençleri TRT tecrübesiyle buluşturmaya devam edeceği bildirildi.

trt-akademi-aydinda-ogrencilerle-bulustu-142116-5c2cf94d919e3fdeaceccc69e5f83590.jpgtrt-akademi-aydinda-ogrencilerle-bulustu-142116-384c842a44645baab1f61d8cfe0f7429.jpg

trt-akademi-aydinda-ogrencilerle-bulustu-142116-b0c02e0f0cf4af6aa7cc6f1a8f076758-001.jpgtrt-akademi-aydinda-ogrencilerle-bulustu-142116-b319f27ea910c9ea7146f31e71527a77-001.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.