MSB tarafından düzenlenen basın bilgilendirme toplantısında konuşan Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörü kaynağında yok etme stratejisi çerçevesinde sürdürülen operasyonlar hakkında bilgiler verdi. Aktürk, operasyonlar kapsamında son bir haftada 30, 1 Ocak 2024'ten bugüne kadar ise 531'i Irak'ın, 650'si Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere bin 181 terörist etkisiz hale getirildiğini duyurdu. 

Bakan Yerlikaya “Ahmet’im, Mehmet’im, Şehitlerim” belgeselini paylaştı Bakan Yerlikaya “Ahmet’im, Mehmet’im, Şehitlerim” belgeselini paylaştı

CUMHURİYET TARİHİNİN EN ETKİN TEDBİRLERİ ALINIYOR

Hudut güvenliği hakkında da değerlendirmeler yapan Aktürk, 7 gün 24 saat esasına göre sınırların korunduğunu, bu noktada TSK'ya iftiralar atıldığını vurguladı. Hudutların, Cumhuriyet tarihinin en etkin tedbirleri ve çok yönlü güvenlik sistemleriyle kesintisiz bir şekilde korunduğuna işaret eden Aktürk, şunları kaydetti: "Hudutlarımızda; 210'u son bir haftada olmak üzere, 1 Ocak'tan bugüne kadar yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 5 bin 215 şahıs yakalanmıştır. Son bir haftada engellenen bin 344 şahıs ile birlikte bu yıl içerisinde engellenen kişi sayısı 59 bin 636 olmuştur. Ayrıca, icra edilen operasyonlarda bu hafta içerisinde yaklaşık 39 kilogram uyuşturucu madde (Metamfetamin) ele geçirilmiştir."

Muhabir: Mine Eren