MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyi dahil yürütülen operasyonlarla ilgili bilgilendirme yaptı. Aktürk, bakanlıkta gerçekleştirdiği toplantıda, terörle mücadelenin kesintisiz bir şekilde sürdürüldüğüne dikkat çekti. 

Aydın'da Haziran Ayında 44.6 Dereceyle Sıcaklık Rekoru Kırıldı! Aydın'da Haziran Ayında 44.6 Dereceyle Sıcaklık Rekoru Kırıldı!

OPERASYONLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR!
Operasyonlar kapsamında etkisiz hale getirilen teröristlere dair bilgiler veren Aktürk, şunları kaydetti: "Başarıyla icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, son iki haftada 89 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Böylece, 1 Ocak 2024'ten bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 270 olmuştur."

"GÜVENLİK KİLİDİNİ TAMAMEN KAPATIYORUZ"
Aktürk, etkin operasyonlar sonucunda Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 5 PKK'lı teröristin, Habur'daki hudut karakoluna teslim olduğuna parmak bastı. Aktürk, "Pençe-Kilit Harekatı ile bugüne kadar elde ettiğimiz alan hakimiyetini sahanın gerekliliğine uygun, alışılmadık ve öngörülemez operasyonlarla geliştiriyor, terör örgütünün eylem ve hareket kapasitesinin sıfırlanması için gözümüzün değmediği, ayağımızın basmadığı yer bırakmayacak şekilde faaliyetlerimize devam ediyor, Irak'ın kuzeyindeki güvenlik kilidini tamamen kapatıyoruz" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Sevgi Demir