AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Üç adaylı zor yarış

A+A-

Seçime bir aydan biraz fazla bir süre kala adaylar çalışmalarını dur duraksız sürdürüyor. Efeler Belediyesi’nde bu seçimde üç güçlü adayın yarışıyor olması yerel seçimlerin Efeler ayağını daha bir heyecanlı ve merak uyandırır bir durum yaratıyor.

Bir tarafta yerel iktidarı arkasına alan Fatih Atay, diğer yanda merkezi iktidarın gücünü alan Mustafa Savaş ve bir diğer tarafta da mevcut başkan, Efeler’in tarihe geçen ilk başkanı Mesut Özakcan. Güçlü üç aday ve zorlu bir yarış.

Geçtiğimiz Pazar günü Özakcan’ın Kemer Pazarı’ndaki çalışmalarını takip ettim. Pazarda Mesut Başkan’ı gören yanına koşuyor, başkanım diyor ve başka bir şey söylemiyor. Pazarcı Mesut başkanı ile mutlu görünüyor. Vatandaş Mesut Başkanı ile mutlu görünüyor. Demem o ki, pazardaki vatandaşın nabzına baktığınızda Efeler Halka, Mesut Başkan ile Mesut görünüyor.

Güler yüzü, sıcak ve samimi yaklaşımları Efeler Halkından olumlu karşılık bulan Mesut Özakcan kendinden emin ve güçlü bir duruş ile çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki süreçte halka daha fazla dokunacak ve halkın desteğini arkasına almaya çalışacaktır. Ancak başta da ifade ettiğim gibi. Efeler’de üç tane güçlü aday seçim yarışına girmiş durumda.

Kırk küsur günlük süreçte kim halka daha iyi dokunur, kim halkın beklentilerine karşılayabileceği inancını seçmene verebilirse seçimin galibi olacaktır. Bu güçlü adayların yarışının sonucunda kazanan Aydın olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar