(MURAT TAN) Ulucan yazılı açıklamasında Uçkaç’ın tazminatsız ve hiçbir hakkı ödenmeden işten çıkarıldığını savunurken, yaşanan gelişmeyle ilgili görüşünü aldığımız Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Uçkaç’ın usulsüz işler yaptığı için işten çıkarıldığını, tazminat almak için yasal yollara başvurusunun açık olduğunu söyledi.

“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK”

ABGC Başkanı Ulucan açıklamasında, Efeler eski Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a da eleştiriler yönelterek, “Yerel seçimlerin sonuçlanmasının ardından Aydın'da yeni seçilen belediye başkanlarının ilk icraatlarını da takip ediyoruz. Yeni seçilen belediye başkanlarının eskiyi aratmayacaklarını umut ederken, Efeler Belediyesi Basın Bürosunda görevli meslektaşımız Murat Uçkaç'ın işten çıkarıldığı haberini üzülerek aldık.Eski başkan ve ailesinin yaptığı uygulamaların sağır sultan tarafından bile duyulduğu Efeler Belediyesi'ndeki değişimin amirlerinin talimatlarını uygulamaktan öte hiç bir suçu günahı olmayan en alt seviyede çalışan meslektaşımıza fatura edilmiş olması bizleri hayal kırıklığına uğrattı” ifadelerini kullandı.

“GELENİ GİDENİ ARATMAYACAĞI BİR DÖNEM DİLİYORUZ”

Uçkaç’ın tazminatsız ve hiçbir hakkı ödenmeden işten çıkarıldığını belirten Ulucan, “Yeni Başkan Sayın Fatih Atay'ın, tazminatsız ve hiç bir hakkı ödenmeden işten çıkarılan meslektaşımızın en azından haklarını vereceğine halen daha inanıyoruz.Meslektaşımız Murat Uçkaç, tazminatsız ve hiç bir hakkı ödenmeden işten çıkarılmıştır. Sosyal demokrat olduğunu iddia eden bir belediye başkanının emeğe saygı duymasını bekliyoruz. Bundan sonraki süreçte tüm belediyelerdeki uygulamaları takip edeceğimizin bilinmesi gerekir. Gelenin gideni aratmayacağı yeni bir dönem olmasını dilerim” dedi.

“USULSÜZ İŞLER YAPTIĞI İÇİN ÇIKARDIK”
Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ise Murat Uçkaç’ın usulsüzler işler yaptığı için işten çıkartıldığını belirterek, “Söz konusu personel usulsüz işler yaptı ve bu nedenle kendisinin işine son verildi. Tazminat için yasal yollara başvuru yolu açık” diye konuştu.

uckacin-isine-son-verildi-101014-5e2d03869a5d9ddf4303b550923cf569.jpeguckacin-isine-son-verildi-101014-b697a1d471b45745bc3ba0ae205176bb.jpguckacin-isine-son-verildi-101014-f8ea98ad7ec0404b8203c02c8b767b16.jpg

Kaynak: MURAT TAN