(SİMGE ATA) Nazilli Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Uğur Soğutma Firmasında gündüz saatlerinde Ali Erdek (59) isimli torna ustasının elini makineye kaptırması üzerine yaralandığı olaya ilişkin Uğur Soğutma A.Ş.'den resmi açıklama geldi. Firma, olayın bazı haber sitelerinde abartıldığını belirterek açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Kamuoyuna duyuru;
Uğur Soğutma A.Ş.’nin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikasında bugün saat 09.30 sularında gerçekleşen iş kazası sonucunda bir arkadaşımız yaralanmıştır.
Torna tezgahında çalışırken meydana gelen iş kazası nedeniyle çalışanımız ivedilikle Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk müdahalesi yapılmış olup, süratle İzmir’de bulunan Özel El Mikrocerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji Hastanesine (EMOT) nakli gerçekleştirilmiştir.
Genel olarak durumu iyi olan ve hayati bir tehlikesi olmayan iş arkadaşımızın en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.
Basında abartılmış ve aslını yansıtmayan haberler sonrasında kurumumuz tarafından açıklama yapılması gereği duyulmuştur."

Kaynak: SİMGE ATA