“Ülkemize baharı hep beraber getireceğiz"

“Ülkemize baharı hep beraber getireceğiz"

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Ülkemize baharı hep beraber getireceğiz. Hak ettiğimiz güzel yarınları el birliği ile kuracağız” dedi.

A+A-

(Kıymet SARIYILDIZ) -ÖZEL HABER-  CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, partisinin 2021 yılındaki çalışmalarını ve gelecekte yapacakları projeleri hakkında açıklamada bulundu. 2021 yılının  ana gündeminin pandemi, ekonomi, işsizlik, yoksulluk ve kadın cinayetleri olduğunu söyleyen Çankır, sosyallikten fazlaca taviz verilen bir yılı geride bıraktıklarını kaydetti. AK Parti iktidarının 2021 yılında yanlış politikalar izlediğini iddia eden Çankır, “2021 yılında zorluklarla karşı karşıya kalan ülkemizde halkın refah ve huzurunu düşünmeyen bir yönetim anlayışının fotoğrafını çok net gördük. Sorunlar, dertler veya meseleler artık bireylerin değil toplumun bir sorunu haline geldi. Pandemi döneminde AKP iktidarının maske dahi dağıtamadığına şahit olduk. Hizmet yanlı ve yandaşa olunca sınır tanımayan hükümet, hizmet vatandaşa gelince sınıfta kaldı" dedi. 
 

EKONOMİ VURGUSU YAPTI
Ekonomik olarak yoksullaşan bir Türkiye manzarası ile karşı karşıya kalındığını belirten Çankır,  "Sarayın ekonomi uzmanı faiz sebep, enflasyon sonuç diye diye artan döviz kurları zamların sebebi, yoksullukta sonuç oldu.  2021 yılında bizi en çok üzen olaylar arasında yine kadın cinayetleri olurken,  iktidar yine kendine yakışanı yaparak kadınlara şiddeti caydıracak kanunlar yerine, şiddet uygulayan kişileri tahliye eden, caydırıcı cezalar verilmeden salıveren anlayışı destekleyerek yine bir haksızlığın ve adaletsizliğin temelini attı.  Açıkçası 2021 yılı kendi halkını selam vermeye hasret bırakırken, lebalep kongrelerle ve bu kongrelerde; milletin aklı ile dalga geçtikleri, nasır tutmuş vicdanların yoksullaşan Türkiye’nin sorunlarına karşı çaresiz ve çözümsüz kalışını aynı zamanda vatandaşın derdiyle dertlenen değil, sarayın derdine hüzünlenen bir iktidarın en açık fotoğrafını gördük” ifadelerini kullandı.

 

GÖNÜLLÜ OLARAK BAŞVURUYORLAR 
2021 yılında partisinin Aydın’daki çalışmalarını değerlendiren Çankır, vatandaşın derdinin çözümüne talip olmayı amaçlayacak çalışmalar, planlamalar yaptıklarını vurguladı. Aydın’da sokak bazlı tüm verilerin ellerinde mevcut olduğunu ifade eden Çankır, ilk defa oy kullanacak seçmene kadar verileri ayrı ayrı listeleyerek çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Geçmiş yıllarda mühürsüz oyların geçerli sayıldığı seçimlerden bu güne vatandaşın aklında sandık güvenliği konusunda soru işaretleri olduğunu belirten Çankır, “Şunu söylemek isterim ki seçimlerin her noktasında görev yapacak tüm isimler ve görev yerleri belirlendi. Aynı zamanda seçimlerde sandık başında olsun, okullarda olsun bir çok meslek gruplarından vatandaşlarımız gönüllü görevli olma noktasında bize başvuruda bulunuyor. Ve bunların en güzel ortak yanı ise geleceğimizi geri kazanmak için diyorlar. İşte buda insana çok ciddi anlamda umut veriyor" dedi. 

 

“PARTİMİZİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ ANLATIYORUZ”
Yasakların kalkması ile birlikte Aydın’da yaklaşık 5 bin  esnafa ziyaretler yaptıklarını ifade eden Çankır, "Dokunduğumuz, ziyaret ettiğimiz her bir vatandaşımızın sorunlarını dinlerken aynı zaman partimizin çözüm önerilerini de anlatıyoruz. Vatandaşımızın fikirlerini, düşüncelerini ise raporlayıp genel merkezimize iletiyoruz. 17 ilçemizde üye katılım çalışması yaparak özellikle az oy aldığımız noktalara ağırlık verecek şekilde gerçekleştirdik. Az oy aldığımız noktalarda üye değişim yüzdesi 2020 yılında yüzde 11 iken 2021 yılında yüzde 32’ye yaklaştı. Yani az oy aldığımız bölgelerde partimize olan teveccüh ve değişime olan inancın artışını gözlemledik. Tabi aynı zamanda başta Aydın Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe beledilerimizde 2021 yılında özellikle sosyal ve derman belediyecilik anlamında mükemmel işlere imza atarak gurur kaynağımız oldu. Özellikle pandemi döneminde hizmetleri ile vatandaşlarımızın yüreklerinde baharı getirdiler. Buradan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na ve ilçe belediye başkanlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

“HUZURLU BİR TÜRKİYE’Yİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”
Aydınlı vatandaşlara seslenen Çankır, yaşanan sıkıntıların çözümünün kendi ellerinde olduğunu söyledi. AK Parti iktidarının çözüm üretemez noktaya geldiğini vurgulayan Çankır, huzurlu ve mutlu bir Türkiye’yi CHP olarak inşa edeceklerinin altını çizdi. Ülkede ciddi bir kutuplaşma yaşandığını söyleyen Çankır, “Aydın’da yaşayan her bir vatandaşımıza şunu çok açık belirtmek isterim. Bugün gelinen noktada çözüm herkesin kendi vicdanında, kendi ellerinde. Daha önce sandığa gidip farklı bir siyasi partiye oy vermiş olabilir, başka bir siyasi partiyi desteklemişte olabilir ama görünen köy kılavuz istemiyor. AKP iktidarı milletimizin refah ve huzuru yönünden çözüm üretemez noktasında. Pazardan atık toplayan, evladı karşısında başını öne eğen aile büyükleri her geçen gün artmakta. Çok ciddi bir ayrım ve kutuplaşma söz konusu. Yoksula yardım yapılan değil, yoksulluğun bitirilmeye yönelik çalışmalar yapılmasını istiyoruz. Ve biz bunu Türkiye’de sağlayacağız. Ben CHP’liyim diye dinsiz, sen AKP’yi destekledin diye yobaz olmayacaksın. Her şeyden önce insanın insana değer verdiği, mutlu ve huzurlu bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Ülkemizde baharı hep beraber getireceğiz. Hak ettiğimiz güzel yarınları el birliği ile kuracağız” cümleleriyle açıklamasına son verdi. 

İLGİLİ HABERLER

ulkemize-bahari-hep-beraber-getirecegiz-259079-3c42a8cfd74194b47f4e8e316f646f9f.jpgulkemize-bahari-hep-beraber-getirecegiz-259079-bdf79776c26fdaa21a266e6a3f8b9e99.jpgulkemize-bahari-hep-beraber-getirecegiz-259079-b4bc51d0e63d7d650a48133b1ba7da9c.jpgulkemize-bahari-hep-beraber-getirecegiz-259079-ab47edebe993ee28f901db0595cc8c27.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.