AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

ÜLKENİN TEK SORUNU CHP(!)

A+A-

Bir haftadır yaygın medyada konuşulan ve tartışılan konu.
“Hangi CHP’li Saraya gidip genel başkanlık için icazet altı?”
Gazeteler ve köşe yazarları bu konuyu işliyor. Konuyu ortaya atan yazar kaynağını açıkladı açıklamasına ama işin içinden daha da çıkılmaz oldu.
Saray’a gidip genel başkanlık için icazet alan var mı?
Sorunun yanıtı bizzat Cumhurbaşkanı tarafından verildi ve böyle biri yok!
Bu asparagas haberi ortaya atan ve Uğur Dündar dahil bazı gazetecilere servis eden ve edilmesini sağlayan CHP’li kim? 
Bu sorunun yanıtı yok. Bu CHP’linin kim olduğunu bir Allah biliyor bir de kendisi…
Bırakalım hangi CHP’li asparagas bir haber ortaya attı, kim gitti, kim konuştu, böyle bir konuşma oldu mu olmadı mı, sorularının yanıtını aramaya. Bunu zaten maden bulmuş gibi üstüne atlayan yaygın medya yapıyor. Hemen her gün bu konu tartışılıyor. 
Tartışılması gereken CHP mi, yoksa on yedi yıldır ülkeyi yönetenleri ekonomiyi getirdikleri durum mu? Biz bu sorunun yanıtını aramaya çalışalım. Asıl tartışılması ve televizyonlardaki tartışma programlarının üzerinde durması gereken nokta bu iken varsa yoksa CHP. Yani bu ülkenin tek sorunu Cumhuriyet’i kuran parti olan CHP, televizyonların ve yaygın medyanın derdi.
Ülkede cebinde beş parası olmayan insanların dramı tartışılmıyor. İnsanlar siyanür denilen zehir ile kendilerini ailecek zehirliyor, kimse bunu tartışmıyor. Karısı pazara gidelim diyen adam banyoda intihar ediyor ve cebinden çıka çıka 1,5 lira para çıkıyor; bu tartışılmıyor. 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in grup toplantısında ifade ettiği gibi, siz ne kadar gerçekleri gizlemeye, saklamaya, görmenden gelmeye çalışırsanız çalışın “Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma” gibi bir alışkanlığı vardır. Elbet bir gün bugünün gerçekleri de ortaya çıkacak ve televizyonlarda ülkenin gerçek sorunları dururken ana muhalefet partisinin iç meselelerini dillerini dolayan yorumcuların gerçekleri de ortaya çıkacaktır.
Ülkede tarım dibe vurmuş. Köylü ekip biçmek istemiyor. Bir zamanlar kendi kendine yeten bir ülke durumunda iken nerede ise her tarım ürününü ithal edecek duruma gelmiş bir ülkede bu sorunlar tartışılmıyor. Bir iki programcının dışında, Cem Seymen, gibi ülke tarımı üzerinde kafa yoran da kalmamış. Siz kalkmış ana muhalefet partisini tartışıyorsunuz.
Tek sorun CHP imiş gibi davranmak ne size, ne de bu ülkeye fayda getirmez.
Unutmayın bu gemi batarsa içindekiler ile birlikte batar. 

Önceki ve Sonraki Yazılar