Ulucan 'yeniden' başkan
Yayınlanma:
Güncelleme:
ABONE OL

Ulucan 'yeniden' başkan

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan, 3’üncü Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeledi.

(ŞERMİN ÇOLAK) Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan’ın güven tazelediği 3’üncü Olağan Genel Kurulu’nda söz alan Kurucu Başkan Mehmet Aydın, gazetelere destek vermeyerek sosyal medyada oyalananların 31 Mart’ta oy alamayacaklarını söyledi.

ABGC 3’üncü Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Kurula, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aydın, Didim Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Eser, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen ve çok sayıda gazeteci katıldı. Kurulda, Divan Başkanlığını Bülent Eser üstlendi. Faaliyet ve denetim kurulu raporları ile tahmini bütçe görüşülerek oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından tek liste ile seçime gidildi. Mevcut Başkan Cem Ulucan, oyların tamamını alarak tekrar başkanlığa seçildi.

“DİKKAT ÇEKEN BİR KURUM OLACAĞIZ”

Ulucan, gazetecilerin en büyük sorununun birlik olamamak olduğunu kaydederek, “Önce kendi mesleğimizin ve cemiyetimizin farkında olmamız lazım. Elimizi taşın altına hep birlikte koymalıyız ki sorunlarımızı da daha kolay çözelim. Yasama, yargı ve yürütmeden sonra dördüncü kuvvet olarak bilinen gazetecilik mesleğinin ekonomik olarak da bağımsız olması gerektiğine inanıyoruz. Bundan sonraki süreçte gazetecilik mesleğinin ve gazetecilerin onurunu korumak için çalışmaya devam edeceğiz. Allah’ın izniyle önümüzdeki 3 yıllık süreçte yapacağımız faaliyetlerle de dikkat çeken bir kurum olacağız” şeklinde konuştu.

“TEK KURUŞ AİDAT ALMADIK”

Cemiyetin kuruluş sürecini anlatan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve ABGC’nin Kurucu Başkanı Mehmet Aydın ise, “Tek kuruş aidat toplamadık. Sadece Basın İlan Kurumu'ndan gelen gelirlerle bağlantılarımız oldu. Hiçbir siyasi kuruma, belediyeye gidip ‘Biz bağışta bulunun’ demedik. Bir tüzel kişilik oluştu. Ben bu işin kuruluşunda yer aldım. Bundan sonra içinde olmasam da katkı sağlamaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

“HABERİ POSTERLERE YAZAMAZSIN”

Aydın’a gazetecilik anlamında gıpta ile bakıldığını belirten Mehmet Aydın, “Bu cemiyetler sadece bir araç. Gazeteler, televizyonlar, internet siteleri olmasa cemiyetlerin bir anlamı yok. Önemli olan bizim bu mesleği yaşatabilmemiz. Aslında şu an bir seçim süreci yaşıyoruz. Ben Aydın basının bu konuda iyi bir sınav verdiğini düşünüyorum. Biz siyasetçi değiliz gazeteciyiz. Biz 1 Nisan’da da buradayız. Bunların çoğu 1 Nisan’da burada olmayacak. Bu seçim sürecinde yaşadığımız en büyük mesleki olarak kayıp bir sosyal medya safsatası var. Bunun öyle olmadığını 31 Mart akşamı görecekler. Sosyal medyada oyalananlar maalesef 31 Mart’ta oy alamayacaklar. Sen duvarlara posterler asabilirsin ama gönderdiğin basın bültenini duvarlara yazamazsın orada kimse okumaz onu. Gazeteye gönderirsin, internet sitesine gönderirsin. Sadece bir kesim için değil diğer kesim için de öyle” dedi.

ULUCAN’IN YÖNETİMİ

Ulucan’ın yönetim asil listesi şu şekilde oluştu: Mehmet Akgül, Sercan Örün, Semih Ali Başkar, Erman Çetin, Durmuş Ali Kılınç, Enver Önder, Rabia Esenkoğa, Elvan Yurttaş. Yedek listede de Sezgin Madran, İsmail Şenli, Kamil Kazankaya, Mehmet Barlas, Filiz Özdemir, Şener Alevci, Hüseyin Çalışkan, Serdar Şenol ve Özgür Dedeoluk isimlerinden oluştu. Denetleme Kurulu Asil listesinde ise Mehmet Ali Cintosun ve Erdal Aydın, yedek liste de Murat Tan ve Cemal Yıldırım yer aldı.

Federasyon Delege Asil listesinde de şu isimler bulunuyor; Mehmet Aydın, Mehmet Akgül, Gürhan Cem Ulucan, Recep Başkar, yedek listesi Kadir Kalaycı, Mehmet Sarıkaya, Rabia Esenkoğa ve Yıldıray Yener.

 

ulucan-yeniden-baskan-98264-3a9b518444934d62e6a56b44e3031e7e.jpgulucan-yeniden-baskan-98264-3d539a40a1e8df37c119dc49f87b58cf.jpgulucan-yeniden-baskan-98264-18a610bde8ae49a909caaae774febeb6.jpeg


 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.