ULUSAL KUŞADASI YAZ OKULU SONA ERDİ 

ULUSAL KUŞADASI YAZ OKULU SONA ERDİ 

Farklı bölgelerden öğrencilerin katılımıyla Kuşadası’nda düzenlenen Ulusal Kuşadası Yaz Okulu sona erdi. 

Kuşadası Belediyesi, Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Mimarlar Odası Kuşadası Temsilciliği, Mimarlık Vakfı, Tasarım Rehberleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Derneği tarafından ortaklaşa organize edilen, Ulusal Kuşadası Yaz Okulu tamamlandı. Türkiye'nin farkı bölgelerinden Üniversitelerin mimarlık bölümü öğrencilerinin katılımı ile tamamlanan ve 10 gün süren Ulusal Kuşadası Yaz Okulu'nda öğrenciler planlı yapılaşma ve yerel dokunun korunması hakkında bilgi edinip, farklı üniversitelerden öğretim üyelerinin verdiği derslere katıldı. 

Öğrenciler yaptıkları çalışmaları Kuşadası İstasyon Topluluğu'nda gerçekleştirilen program ile birlikte sonlandırdı.  Programın açılış konuşmasını yapan ve yıl ilk defa gerçekleştirilen yaz okulunun geleneksel hâle gelmesine değinen İzmir Mimarlar Odası Kuşadası Temsilcisi Fatma Köksal, "Ulusal Kuşadası Yaz Okulu projesi kapsamında çok keyifli bir üretim süreci geçirdik. Öğrencilerimiz tarafından Kuşadası'nın sahil şeridinde, Caferli ve Kirazlı Mahalleleri'nde yapılan incelemeler sonucunda tarımsal kökenden gelen bir kent olan Kuşadası'nın zaman içerisinde turizm kenti haline gelmesiyle birlikte yaşamış olduğu alt yapı ve mimari sorunları öğretim üyelerimiz ile birlikte öğrencilerimiz yaptıkları araştırmalar ile ele aldılar. Yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu yıl ilk defa gerçekleştirilen yaz okulu projemizin geleneksel olarak devam etmesini temenni ediyoruz." dedi. 

Programa katılan Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel ise, Kuşadası için yapılacak çalışmaların en iyi şekilde yapılmasının azim ve gayreti içerisinde hareket edilmesi gerektiğine değinerek yaz okuluna katılan öğrencilere ve öğretim üyelerine teşekkür etti. 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doçent İkbal Ece Postalcı ise Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'e teşekkür ederek, "Bu tarz projelerin gerçekleştirilmesi için en çok yerel yönetimlerin ve derneklerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Bu desteği alarak Ulusal Kuşadası Yaz Okulu'nda çalışmalarımızı sürdürmemize katkı sunan tüm sivil toplum kuruluşları ve derneklere teşekkür ediyoruz" dedi. Toplantı, Ulusal Kuşadası Yaz Okulu Projesi'ne katılan öğrencilere katılım belgelerinin verilmesi ile birlikte tamamlandı.

ulusal-kusadasi-yaz-okulu-sona-erdi-293528-53603153e6324201d48d3ba1f02deec5.jpgulusal-kusadasi-yaz-okulu-sona-erdi-293528-9a5e6c38061b10a7d345ab3abf8d649c.jpgulusal-kusadasi-yaz-okulu-sona-erdi-293528-4aebbfc6d0ab513bb74f005ccf98546d.jpegulusal-kusadasi-yaz-okulu-sona-erdi-293528-2c27ddc6059cefba77d92348b8d289a1.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler